Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • nastase silviu

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
stie cineva cu ce se pot curata manerele? cauciucul de deasupra sau ce-o fi .multumesc
Skip ads

  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Asta e cel mai nasol la vectra c se curata repede manarele.
Chiar si o atingere de unghie ramane semn.prost material.
cred ca daca l-e cureti vor arata si mai urat.
Din cate stiu eu multi le-au inlocuit se gasesc nu stiu daca pe producator sau pe original
sigur se schimba si nu cred ca pretul lor ar fi un capat de tara.bafta
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
A mea e din 2003 si manerele arata ca noi. Am vazut si eu la alte Vectra C mult mai noi manere "decojite". Or fi fost ale mele schimbate sau la masinile cu piele sunt si manerele diferite?
Apropo, pt detailing interior va recomand produse de la Nigrin ( www.nigrin.de ), la noi se gasesc in reteaua Real. Daca se trateaza diferitele suprafete ale masinii cu solutii potrivite, acestea vor fi mult mai mult timp ca noi. Cu produse de aprox 100 de Ron si cateva ore de munca poti sa faci un detailing interior asemenator cu cele facute de profesionisti. (si solutiile it vor ajunge pt cel putin 10 tratamente, deci costul e infim)

PS: daca cineva considera ca mesajul se poate considera reclama, rog un moderator sa il stearga.
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Se schimba decat cu fata de usa cu tot Crying or Very sad
Skip ads

  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
As spune ca nu se schimba cu fata de usa...se schimba exact manerul de unde sa intrerupe el .....daca te uiti el pe jumatate are un sant de acolo ele se desfac....asa am vazut in gemania.

GTS-ul meu e din 2004 luata de la casa opel din germania dar sa mor daca avea o zgarietura macar pe vreunul din manere era impecabila int- ext.

am specificat ..era.. Very Happy
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Le poti demonta,le cureti bine de vechea folie si apoi aplici o noua folie.Eu asa am facut la a mea la usile din fata si a iesit excelent.
  • crystyxcw

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Poti sa ne spui de unde ai luat folie? eu l-am curatat de tot pe cel de la sofer, si acum ma ocup si de ala din dreapta,
cand vrei sa le cureti te chinui ore bune da cand nu vrei se ia imediat. Mad
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Folia am cumparat-o de aici(nu sunt in tara),insa saptamana viitoare sper sa ajung la magazinul respectiv si iti voi spune cum se numeste.Cred ca se gaseste la magazinele de profil(unde ai folie pentru geamuri,faruri).Dupa ce le-am curatat de folie,le-am sters cu benzina.
Skip ads

  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mie mi se pare k arata naspa rau cu alta folie, parerea mea, cea mai mare tampenie e k nu se pot schimba decat cu fata de usa, am intrebat de nush cate ori la reprezentanta Rucom din Craiova si acelasi raspuns (cu fata de usa cu tot)...
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Mafi0tul@ O sa postez poze cu manele ²reconditionate² de mine si ai sa poti face diferenta(eu spun ca nu e nici o diferenta).Folia e subtire si foarte maleabila...o poti intinde perfect la colturi sau pe sufrafete rotunjite fara sa ramana cute,bule de aer.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Astazi am ajuns si m-am uitat,sunt 2 producatori:
- www.folietec.de(eu asa am pus)
-www.carpointeurope.com(adresele dealer-ilor din tara sunt mai jos)
Romania

Best Auto Vest
Str. Mures, nr. 37
VLADIMIRESCU JUD ARAS
004 0257 515264 (fax: 004 0257 515264)
Romenia

Cridem
Str. Caisilor 1/c
410176 Oradea
0040 259-471889 (fax: 0040 259-406209)
Daca adresele sunt considerate reclame,imi cer scuze si rog un moderator sa le stearga.
Pe cutii iti arata exact pasii care trebuiesc urmati.Sper sa va fie de folos.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Poze ? cu fata de usa reconditionata ?
Mersi.

CristianTM.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#CapellaCt
LA FOLIEtec sunt mai multe tipuri de folii, de care ai pus ? Standard sau Special ? Si mai stii ce model ?
Mersi din nou ...
CristianTM.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@CristianTM , scuze pentru raspunsul cu intarziere,dar momentan lucrez in alt oras si nu am mai avut de timp de internet.Eu am folosit folia standard(cea normala,fara model,linii sau patratele).Cand eu am cumparat,mai era un model(posibil sa fi fost special) care avea patratele reliefate,cred ca nici aia nu arata rau pe manele.
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am intrebat la reprezentanta si costa 160 ron bucata, exagereaza la maxim, sincer pe moment singura replica care mi-a venit in minte a fost: "Sunt din aur facute?", preturile la piesele de Vectra C sincer lasa de dorit, macar de s-ar fi tinut cont de raportul pret-calitate, dar nu se tine cont, preturile sunt mari, calitatea este proasta, chiar foarte proasta, nu se compara piesele de Germania cu ce aduc ei la reprezentanta din Turcia,normal k lor le convine sa aduca piese de proasta calitate si sa-si puna adaos mai mare..... Shocked
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@Mafi0tul,ca posesor de Opel iti spun ca de raportul pret-calitate se tine cont la cumpararea masinii.Poti compara Opel cu Audi sau VW si vei vedea diferenta Smile
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
CapellaCt a scris:@Mafi0tul,ca posesor de Opel iti spun ca de raportul pret-calitate se tine cont la cumpararea masinii.Poti compara Opel cu Audi sau VW si vei vedea diferenta Smile


Nu te inteleg unde vrei sa bati, ori nu ai inteles nimic din ceea ce am postat eu ori nu stiu ce sa zic, ideea e k eu cand am luat masina asta ,am luat-o deoarece piesele trebuiau sa fie mai ieftine k la cea pe care am vandut-o . Cat despre comparare cu audi si altele n-am de ce, eu vorbeam de piese nu de masina cu totul,k daca vroiam audi imi luam audi nu crezi?Smile
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@Mafi0tul,ca posesor de Opel iti spun ca de raportul pret-calitate se tine cont la cumpararea masinii.Poti compara Opel cu Audi sau VW si vei vedea diferenta Smile
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Scuze pentru postarea dubla,nu stiu ce naiba are ca nu il pot spetrge pe al-2-lea.Era vorba de raport pret-calitate.Opel este totusi o masina ieftina raportat la calitatea care o ofera(comfort,siguranta,chiar si performante).Ti-am spus sa compari cu Audi sau Vw pentru a vedea diferenta(este mai scump cu 2000-3000 la cumparare sh(aceeasi motorizare,dotari),intretinerea lor este de asemenea mai scumpa si evident consumabilele(filtre,placute de frana sau mais tiu eu ce ornamente).
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ok , am inteles unde bati tu, dar sincer ma asteptam la altceva , in fine Laughing ,e totusi nitel mai ieftin decat la C Class Embarassed
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR