Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • deleted-13334

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salutare ma poate ajuta cineva cu sfaturi si poze despre curatarea clapetei de acceleratie la vectra a motor x16xz?
Skip ads

  • Y_GREC

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut. eu am un C16NZ. am schimbat corpul de injectie...iar cel care l-am cumparat de la dezmembrari era putin murdar ( aici intra si clapeta de acceleratie ) . intr`un vas ( lighean ) am turnat decarburol si cu o periuta de dinti am inceput sa curat. asta dupa ce am dat tot jos dupa corpul de injectie ( injector, garnituri, senzori etc ). a iesit super bine si imi merge la fel de bine. decarburol gasesti la magazinele de piese auto. e vreo 7 lei sticla de 1 litru. poti curata si cu benzina. sfatul meu: dupa ce scoti toate alea de pe acolo uita`te la partea care are clapeta de acceleratie. clapeta sa fie pe pozitia inchis. vezi dak exista vreo fanta de lumina. nu ar trebuii sa existe asa ceva. eu d-asta l-am schimbat. avea o fanta de lumina...pe unde intra si benzina si mergea putin turata in relanti. mai mult de atat?! spor la treaba....sper sa`ti fi fost de folos sfaturile mele. bafta
  • deleted-13334

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
da ceva poze ai?fiindca m-ar interesa operatiunea pas cu pas
  • Y_GREC

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
imi pare rau. nu am mai stat sa fac si poze atunci dar iti spun sigur ca te descurci. e simplu. bafta si spor la treaba
Skip ads

  • deleted-13334

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
FRATILOR BEDE UNDE GASESC EU ACUM GARNITURILE CLAPETEI DE ACCELERATIE?MA PUTETI AJUTA VA ROG?MA REFER LA GARNITURILE DIN IMAGINE POATE STITI VREUN MAGAZIN CA EU NU LE GASESC DE CUMPARAT LA MINE IN ORAS

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
de ce nu incerci sa faci tu garniturile de la 0, este ceva 'silicon' bizon la tub pentru garnituri, pui pe margine, modelezi cu degetul si gata ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR