Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • iizeop

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare forumisti.Am deschis si eu acest topic deoarece nu am vazut sa fi avut cineva problema asta .Saptamana trecuta am facut schimbul la consumabile si am constatat pierderi de ulei in zona baii de ulei.Cand m-am uitat mai atent cu lampa am vazut ca pierderea vine din z Oare? ona alternatorului.Trebuie sa va spun ca in capul alternatorului este montat ceva ca o mica turbina din care iese un furtun care duce in motor.De acolo vin picaturile de ulei.Pierderea nu este mare ,doar cateva picaturi.Daca stie cineva ce este ,sa-mi spuna si mie caci nu as vrea sa ma mai duc la hotii astia de la reprezentanta.Masina e opel astra caravan 1,7cdti din 2004. Va multumesc pentru ajutor.
  • yly
  • *
  • 26 mesaje
  • din 05 Mar 2007
  • Corsa 2005 z13dty
  • Bucuresti
  • yly

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 z13dty
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salutare!
Si eu am niste pierderi de ulei la Astra 1.7cdti, dar am impresia ca vin de unde intra planetara dreapta in cutie, cel putin asa pare.
Sa mai confruntat cineva cu aceasta problema?
Mentionez ca masina are 150.000 Km.
  • iizeop

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Am aflat ce era ,pompa de vacum sau uzat semeringurile dar nu e grav nu pierde decat f.putin.Nasol e ca se cam face mizerie.Bafta multa! si fara incidente.
  • astragt

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
sal tare.si io am o problema asemanatoare cu a lu YLY.in zona electromotorului am o pata de ulei sau vaselina.nu stiu exact de unde provine,din planetara sau din cutie.poate ma ajuta cineva cu o parere.mentionez k nivelu uleiului dn motor este acelasi.astra g 1.7
  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
De reconditionat filetul de la baia de ulei,unde si cat m-ar costa aceasta lucrare,un nr de telef sau o adresa unde sa ma duc.Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR