Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • StEfAn1234

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut! am un vectra b2 2000 dti ,neinmatriculat taxa asta de inmatriculare nu mi-o permit, si m-ar interesa sa o recarosez am gasit o alta masina avariata acelasi motor , an, tip caroserie si as vrea sa stiu daca a mai facut cineva asta? sa-mi zica si mie care sunt pasii ! sau poate se ocupa cineva cu asa ceva? astept raspunsurile voastre. multumesc anticipat!
am uitat sa mentionez am facut toate actele la rar autoidentificarea tot ce trebuie ,dar dupa am pierdut briful mare si nu stiu cum sa procedez.

[Editat de Maverick - nu mai posta consecutiv, ci foloseste butonul "Modifica"]
  • sec233ast

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Antara 2012 A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu am recarosat o Tigra si spun ca e complicat. Trebuie sa platesti absolut toate taxele infara de taxa de prima inmatriculare plus mai platesti vreo 70 roni ceva constatare a masinii lovite. Masina trebuie sa aiba aprobare de la RAR Bucuresti, deci nimeni sa nu-si cumpere masina inainte de aprobare. Masina trebuie sa aiba cam acelasi an de fabricatie si acelasi motor. Caroseria trebuie schimbata in service autorizat vectra de catre RAR. Cand va trebui sa o inmatriculezi trebuie sa predai caroseria veche la dezmembrare sau Remat. Eu sincer nu as mai face incaodata, necesita timp (masina trebuie programata la RAR) si bani multi zic eu nejustificat.
  • StEfAn1234

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
scuze de intarziere, multumesc pt raspuns. te rog ai putea sa-mi explici si mie cam care sunt pasii si cum ai procedat pentruca eu nu mai inteleg nimica am fost peste tot si toti ma trimit mai departe!
  • Me & Astra

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2000 x 20 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
www.rarom.ro
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR