Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • adongion

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2003 18
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2008

  • Mesaj Privat
am o vectra b din 1998, consuma ulei,daca fac schimbul acum si bag si dura lube sau metabond ma ajuta cu ceva, :am auzit ca mai reduce din consumul de ulei.am mai facut cineva asa sau nu are rost sa stric banii degeaba. Evil or Very Mad
Skip ads

  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salutare !
S-a mai dicutat pe forum . Sunt bani aruncati degeaba pe acesti aditivi si nu o sa-ti rezolve mare lucru . Uleiurile bune contin adivi in ele . Daca consuma motorul asa mult ulei mai bine bagi un set de segmenti decat sa bagi banii in aditivi .
  • adongion

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2003 18
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2008

  • Mesaj Privat
multumesc,bag ulei LIQUI MOLI 10w40,masina are 150 000 km si consuma cam mult,sa incerc alt ulei mai bun sau sa schimb segmentii
  • ekaterin

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
benzina sau motorina
Skip ads

  • fan_florea

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Dar nu ai spus nimic : scote fum , nu scoate, daca scoate fum ,ce culoare , e posibil a nu aiba nimic segmentii desi la o masina de varsta ei e prea mic nr de km, ai verificat daca nu cumva pierde uleiul si nu il consuma? Poate consuma din cauza chiuloasei semeringuri supape sau ghiduri ) ori mai poti incerca sa schimbi uleiul ( marca ) si baga 15w40 poate il accepta fiind mai gros Sfatul meu e sa nu te apuci de demontat pana nu ai o certitudine
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cum spune si fan_florea mai intai sa te uiti daca masina pierde ulei pe la semeringuri(sa o urci pe o rampa si sa te uiti cu atentie).La km pe care ii are masina mi se pare anormal sa consume ulei . Eu am 203000 km si nu imi mananca nimic . Ultima varianta sa-ti fie desfacera motorului . Ia toate variantele prin eliminare si nu-ti da banii degeaba pe aditivi si alte prostii
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR