Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • ChristianOpel

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Omega 2000 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Opelul meu Omega 2.5 td din 2000 tot la fel imi face probleme,nu se infige cum ar trebui si la tester nu da nici o eroare si plus ca imi galopeaza in momentul cand reduc viteza si trebuie sa schimb in treapta mai mica,am schimbat filtrul de motorina,injectorul cu fir ca imi curgea,debitmetrul de aer si egr-de la dezmembrari si ca sa nu mai galopeze am schimbat si partea electronica la pompa de injectie si mi-a mers bine in sensul ca nu mai galopa vreo ora,dar tot nu trage cum trebuie,nici avans nu a putut sa ii dea la partea asta electronica,ca imi sta consumul la 0,3-0,4 la ora.de la inceput smucea si de aceea ma framanta treaba asta pentru ca am vazut ca poate sa traga mai bine si nu vrea.ce am mai observat,am bagat aditiv de la petrom cu 50 de lei si dupa vreo 500 de km de mers cu aditiv a inceput iar sa trag dar tot in smucituri,nu avea putere constanta.daca puteti sa ma sfatuiti si pe mine.ce pot sa mai verific ca nu mai stiu,as fi foarte recunoscator.pute-ti sa imi lasa-ti un numar de tel sa va dau mai multe detalii si poate o rezolv pana la urma.Va multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR