Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Salut , am un vectra c din 2002 injectie 2.2 147 cp si am o mica problema ... amortizoarele de pe fata imi "clampane" scot niste sunete ciudate cand lovesc in gropi sau pur si simplu cand merg normal (ca si cum s-ar lovi 2 bare de otel asa) am impresia ca trebuiesc schimbate ... are idee cineva unde pot gasi 2 bucati noi si cat se poate de ieftine Rolling Eyes Rolling Eyes , multumesc
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Clampanitul- cum ii zici tu, ca au mai fost discutii haioase vizavi de sunetele pe care le face o masina- poate fi nu numai de la amortizoare...
poate fi de la flanse, pot fi capete;le de bara, pivotii, bucsele... etc..
saiu poate bieletele antiruliu.... are cumva un comportament ciudat pe curbe? ceva gen usoara instabilitate?
citi km are masina?
daca e adusa de afara citi km reali crezi ca are?
dupa ce ne dai mai multe detalii putem vedea...

p.s. nu pot sa nu ma abtin sa fiu nitel cinic.. dar la motorul asta la care poti auzi cum suiera benzina pe conducte ca sa ajunga in injectoare tu iti pui problema unor amortizoare cit mai ieftine???
la a mea preturile variaza intre 2 milioane si ceva si aproape 4 milioane (cele originale) te mai uiti la 2-3 milioane diferenta?
atentie ca diferenta asta este pentru ceva care va tine macar 30000 km...adica un an sau poate chiar mai mult...
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:Clampanitul- cum ii zici tu, ca au mai fost discutii haioase vizavi de sunetele pe care le face o masina- poate fi nu numai de la amortizoare...
poate fi de la flanse, pot fi capete;le de bara, pivotii, bucsele... etc..
saiu poate bieletele antiruliu.... are cumva un comportament ciudat pe curbe? ceva gen usoara instabilitate?
citi km are masina?
daca e adusa de afara citi km reali crezi ca are?
dupa ce ne dai mai multe detalii putem vedea...

p.s. nu pot sa nu ma abtin sa fiu nitel cinic.. dar la motorul asta la care poti auzi cum suiera benzina pe conducte ca sa ajunga in injectoare tu iti pui problema unor amortizoare cit mai ieftine???
la a mea preturile variaza intre 2 milioane si ceva si aproape 4 milioane (cele originale) te mai uiti la 2-3 milioane diferenta?
atentie ca diferenta asta este pentru ceva care va tine macar 30000 km...adica un an sau poate chiar mai mult...


masina are 72.000 Km reali este adusa din germania , instabilitate nu are in viraje sunetele astea a inceput sa le faca dupa ce am facut 5.000 de km in romania , nu sunt genul sa merg prin gropi , capatul de bara pe dreapta l-am schimbat ca de acolo se aude cel mai des si am observat ca odata cu venirea frigului face si mai rau , cat despre bieletele alea anitiruliu la fel sunt noi ,nici nu stiu ce sa mai cred astept sa treaca iarna si o sa merg cu ea la service sa vedem ce are ca deja ma zgarie pe creieri sunetul ala.
Imi poti recomanda un magazin de piese ?
Multumesc pentru sfaturi
  • Alexy

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sal,
Magazin de piese care mie mi-i s-a parut rezon la preturi este cel de pe Iancului......
Acum, zi-mi si mie pls cum ai facut cu masina? ma bate gandul sa-mi aduc si eu una si nu prea stiu cum ar fi cel mai indicat.... sa ma duc eu, sa-i dau banii unuia care aduce de-acolo..... s-o iau de la particular sau de la autohaus..... Rolling Eyes Tu cum ai facut?

Thnks in avans
Skip ads

  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Alexy a scris:Sal,
Magazin de piese care mie mi-i s-a parut rezon la preturi este cel de pe Iancului......
Acum, zi-mi si mie pls cum ai facut cu masina? ma bate gandul sa-mi aduc si eu una si nu prea stiu cum ar fi cel mai indicat.... sa ma duc eu, sa-i dau banii unuia care aduce de-acolo..... s-o iau de la particular sau de la autohaus..... Rolling Eyes Tu cum ai facut?

Thnks in avans


Salut, eu am avut o ruda in germania si am cumparat direct de la autohouse, sfatul meu este cand ajungi acolo sa cauti si prin reviste ... ca si nemtii in curte au masini avantajoase .

Scuze de intarziere , te rog sa imi explici mai exact unde este magazinul asta pe Iancului. Multumesc
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
@six : pe portiunea dinspre zefirul si electroaparataj (sau Mc donald's), pana in semafor pe stanga
Very Happy
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
bogdanene a scris:@six : pe portiunea dinspre zefirul si electroaparataj (sau Mc donald's), pana in semafor pe stanga
Very Happy


Multumesc
  • felix12xwk

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Slatina
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Sunt sigur ca sunt flansele (proprie experienta).
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Si cam cat costa ?
  • felix12xwk

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Slatina
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2006

  • Mesaj Privat
La astra mea parca in jur de 1,5 mil/buc. cu tot cu rulment
  • farmasi

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2003 y2.0DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2010

  • Mesaj Privat
salut! am o vectra c y 2.0dth si vreau sa ii schimb amortizoarele. marca MONROE este buna, cat de cat? am gasit noi noute la pretul de 233 ron pe fata(buc) si 260 ron pe spate(buc) cu garantie 2 ani. multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR