Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Pistolul din reclame TV electric este PISTOL CU APA Laughing .

Subscriu. Ceva similar am si eu. Nu mai merge deloc cu vopsea, insa e formidabil sa dau cu ulei pe gardul de lemn. Ba chiar il imprumut vecinilor Laughing
Skip ads

  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Pistolul din reclame TV electric este PISTOL CU APA Laughing . Merita un compresor de 25l sau 50l si pistol italian de pe la magazinele de profil, exclus chinazarii. Eu cu unul mic de 25L si pistol italian duza mare am dat si var (VAR LAVABIL IEFTIN) la modul ca dura mai mult sa pun in rezervor, in 1 ora camera avea 1 mana data dupa moft. Se poate satinat, lucios, mat dupa distanta/unghi, diluare sau concentratie agent 'aracet'.

Va multumesc si va respect f mult pt sfaturile bune pe care le dati. As dori daca puteti sa-mi spuneti si mie numele compresorului sau de unde ati cumparat si daca acela de care vorbiti e bun si pentru o bara de masina (cu o alta duza, fireste). Multumesc mult inca odata.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat acum ani de zile, nici magazinul nu mai exista si habar nu am cum draci scrie pe compresor ca model. Este Fini ceva aproximativ http://www.astools.ro/ro-11_compresoare.html dar merge de bubuie. Alte caca le gasesti pe la Dedeman, Praktiker dar nu stiu nimic despre calitate. Sigur mai exista magazine de scule semi sau profi care au marfa, pistoale, duze, racorduri, furtune etc.
Sa cumperi un compresor+pistol nuai sa vopsesti o bara nu merita, daca mai faci si altele cu el atunci da.
  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Eu am cumparat acum ani de zile, nici magazinul nu mai exista si habar nu am cum draci scrie pe compresor ca model. Este Fini ceva aproximativ http://www.astools.ro/ro-11_compresoare.html dar merge de bubuie. Alte caca le gasesti pe la Dedeman, Praktiker dar nu stiu nimic despre calitate. Sigur mai exista magazine de scule semi sau profi care au marfa, pistoale, duze, racorduri, furtune etc.
Sa cumperi un compresor+pistol nuai sa vopsesti o bara nu merita, daca mai faci si altele cu el atunci da.

Sigur, vreau sa il am si pentru alte lucruri. Am vazut o gramada de compresoare dar nu stiu cam care ar fi litrajul minim pe care trebuie sa-l aiba ca sa vopsesti prin casa, dar si o portiune de masina. Am vazut ca dvs aveti de 25 de litri, iar pentru mine, la un apartament de 2 camere, ar ocupa ceva spatiu. Ce ziceti de oferta domnului din oferta asta http://webcache.googleuserc...rce=www.google.ro Pare ceva mai ieftina decat pe la magazine. Multumesc....
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
interesant si profesionist omul.cum le facea ,cum le vindea si toata lumea multumita.interesant e ca poti sa dai comanda si alegi culoarea....
  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
victor soare a scris:interesant si profesionist omul.cum le facea ,cum le vindea si toata lumea multumita.interesant e ca poti sa dai comanda si alegi culoarea....

Da, dupa afisare pe forum am inteles, luand legatura cu omul, ca erau pentru aerografe. Deci ramane intrebarea care e litrajul minim pentru a fi folosit pentru pereti (lavabila) dar si pentru vopsit masini (portiuni din ele).
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
sincer nu ma pricep ,cred ca un meserias care este in domeniu ti-ar da un sfat foarte bun.
mi-a ramas un gust placut, cum ca toata lumea fusese multumita si asta spune mult inaintea achizitionarii oricarui produs in general
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu litrajul e problema, ci debitul asigurat de motorul de frigider.

Oricum, am ramas masca la compresoarele facute de nenea ala... O sa-mi fac si eu unu. Am motor de frigider, cateva extinctoare, mai trebuie cate ceva si documentatie.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ce vad in link sunt pistol cu apa daca vrei sa vopsesti. Pentru aerograf merg dar pentru ce doreste posesorul unui auto deci vopsit local, grunduri, scule pneumatice mici, uscat si desprafuit, presiune roti, var pe pereti etc. trebuie minim unul de 25l uscat (fara ulei) la 8bar.
Eu tot 2 camere am si a stat o perioada pe balcon, pe urma la servici ca tare era bun dar aveam colegi cam nesimtiti asa ca l-am dus la socri in magazie, oricum il folosesc acum mai mult la auto, nu este pentru tinut in apartament etaj x. Daca ai casa, magazie, garaj este dotare necesara.
  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Ce vad in link sunt pistol cu apa daca vrei sa vopsesti. Pentru aerograf merg dar pentru ce doreste posesorul unui auto deci vopsit local, grunduri, scule pneumatice mici, uscat si desprafuit, presiune roti, var pe pereti etc. trebuie minim unul de 25l uscat (fara ulei) la 8bar.
Eu tot 2 camere am si a stat o perioada pe balcon, pe urma la servici ca tare era bun dar aveam colegi cam nesimtiti asa ca l-am dus la socri in magazie, oricum il folosesc acum mai mult la auto, nu este pentru tinut in apartament etaj x. Daca ai casa, magazie, garaj este dotare necesara.

Multumesc mult!
  • crashdan2000

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat un pistol electric anul trecut ca i-mi trebuia sa vopsesc un gard din fier forjat,cand am dat cu grund am vopsit tot in jur numa gardu nu. Asa ca m-am lasat pagubas si mi-am cumparat un compresor de 25l "400ron"si un pistol din bazar "150 ron" si acu is foarte mulltumit de el. Nu recomand pistoale electrice.
  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
crashdan2000 a scris:Eu am cumparat un pistol electric anul trecut ca i-mi trebuia sa vopsesc un gard din fier forjat,cand am dat cu grund am vopsit tot in jur numa gardu nu. Asa ca m-am lasat pagubas si mi-am cumparat un compresor de 25l "400ron"si un pistol din bazar "150 ron" si acu is foarte mulltumit de el. Nu recomand pistoale electrice.

Ce marca este compresorul?
Skip ads

  • crashdan2000

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2011

  • Mesaj Privat
E Straus austria, e din ala cu ulei dar is foarte multumit de el. eu il folosesc la vopsit fier forjat dar ma bate gandu sa i-mi reinprospatez si vopseaua masini cu el
  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
crashdan2000 a scris:E Straus austria, e din ala cu ulei dar is foarte multumit de el. eu il folosesc la vopsit fier forjat dar ma bate gandu sa i-mi reinprospatez si vopseaua masini cu el

L-ai luat de nou din magazin la 4 mil?
  • crashdan2000

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2011

  • Mesaj Privat
da, am gasit o oferta la metro anul trecut prin decembrie
  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
crashdan2000 a scris:da, am gasit o oferta la metro anul trecut prin decembrie


ok, mersi
  • crashdan2000

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2011

  • Mesaj Privat
eharasti a scris:
crashdan2000 a scris:da, am gasit o oferta la metro anul trecut prin decembrie


ok, mersi


Vezi pe net ca gasesti preturi bune la compresoare
  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
crashdan2000 a scris:
eharasti a scris:
crashdan2000 a scris:da, am gasit o oferta la metro anul trecut prin decembrie


ok, mersi


Vezi pe net ca gasesti preturi bune la compresoare

sti vreun site
  • crashdan2000

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2011

  • Mesaj Privat
I-ti trimit un link pe privat ca nu vreau sa fac reclama
  • eharasti

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
crashdan2000 a scris:I-ti trimit un link pe privat ca nu vreau sa fac reclama

mersi
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR