Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • mircea77

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Masina nu a avut cotiera din fabrica, dar am reusit sa gasesc si sa cumpar una SH.
Cotiera noua nu are cele 4 suruburi cu care se prinde de caroserie.
Aveti idee ce fel de suruburi trebuie, ceva speficatii tehnice, sa stiu ce sa intreb cand merg la piese auto (in caz ca aduc oamenii aia asa ceva) ?

Pe langa asta, imi lipseste de la cotiera panoul din spate, pe care se prinde scrumiera.



Am sa dau un telefon inapoi la cei de la care am luat cotiera, sa-i intreb daca nu cumva au ratacit panoul ala din spate cand au facut pachetul.

Multumesc.
Skip ads

  • marius82

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2011

  • Mesaj Privat
salut .....se pare ca avem aceleasi masini si suntem si din acelasi oras.....ai rezolvat problema ?ca nici eu nu am cotiera si am gasit pe forum una sa o cumpar....dar nu stiu nici cum sa demontez cutia care o are...ceva idei cum ai facut tu....?
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Baieti, suntem in aceeasi oala... am cumparat cotiera fara sa ma documentez inainte si am descoperit ca imi trebuie pe langa cotiera in sine si toata consola dintre scaune... Mircea tie ti-au trimis cotiera cu tot cu consola aia?

Foca
  • mircea77

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Asa a fost si la mine si probabil aceeasi chestie se intampla si la marius82. Fosta consola (cea fara cotiera) trebuie demontata si in locul ei se monteaza consola + cotiera. A mea a fost luata de la dezmembrari, a trebuit sa-mi caut singur suruburi si sa le scurtez ca sa pot fixa cotiera.

Ca sa dai jos cotiera veche, se scoate "sapuniera" - cel putin asa arata, e locul in care poti pune paharele si pe urma dai de restul ansamblului.
Asta daca mai tin minte corect, pentru ca am schimbat cotiera acum ceva vreme.

foca montana a scris:Baieti, suntem in aceeasi oala... am cumparat cotiera fara sa ma documentez inainte si am descoperit ca imi trebuie pe langa cotiera in sine si toata consola dintre scaune... Mircea tie ti-au trimis cotiera cu tot cu consola aia?

Foca

Skip ads

  • adydelabv

  • Mesaje scrise: 804
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
si eu caut sa cumpar "completa" - masina nu a avut din fabrica -dar nu prea gasesc
aveti ceva idei ?

mersi

numai bine
  • dragomir claudiu

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2012

  • Mesaj Privat
colegi ajutatima am demontat cotiera si acum nu mi vrea sa se blochieze culiseaza in fata si in spate
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR