Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
In general caut sa ma duc la camping, evident cu cortul meu. Mai prind ocazional si cate un bilet prin sindicat, dar parca sunt mai proaste conditiile de la hotelurile sindicatelor decat la camping. In plus anul asta se anunta o prezenta numeroasa a rudelor care sa-si petreaca cocediul cu mine (numai concediu de odihna nu va fi Crying or Very sad ) iar cazarea la cort pare o optiune demna de luat in seama.
Nu sunt genul "Vama Veche".
As prefera zona Mamaia, insa parca nu prea sunt acolo campinguri.
Per net caut informatii, insa nu prea sunt de gasit(oare nu se mai duc oamenii la cort?)
As dorii sa aflu impresii privind locatii, conditii, tarife pe aceasta tema.
Va multumesc.
Skip ads

  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Langa Mamaia sunt f multe campinguri, in partea de Nord. Eu personal nu am fost acolo, am ales unul intre Neptun si Venus(parca). Preturi cam maricele fata de Eforie de exemplu, dar foarte curat, cu dotari moderne, inclusiv wlan.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
http://www.plajacorbu.ro/
si niste impresii gasite despre
Mai stiu camping in Navodari si la nord de Mamaia, pana in Hanul Piratilor. Poate au mai aparut cumva si altele. Rolling Eyes
Spre sud, ai in Eforie Nord, Olimp, Jupiter, Venus (cele ce le stiu).
Vreme buna!
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Vreme buna si loc la umbra!

Umbra am inteles ca e mai greu de gasit prin zona Mamaia, asa am vazut in niste poze pe net mai demult.
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
In Navodari sunt multi pomi, la Zodiac - Jupiter si in Venus (astea sigur, restul...)
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
de l a navodari la mamaia sunt multe campinguri..recomand Hanul piratilor ai toate conditile posibile https://www.clubopel.com/lin...cu=14355220031211 sau https://www.clubopel.com/lin...ul-Piratilor.html sper sa ti fie utile Very Happy
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
La Zodiac am fost eu anul trecut.
Multumesc mihdoi pt ca mi-ai adus aminte.
Vreau sa plec si anul asta cu cortul, mi-am adus aminte ca-mi place, nu mai fusesem de cand eram mic si plecam cu parintii.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Amatorilor de pescuit, le recomand campingul din Venus, aproape de iesirea spre Saturn. Este in apropierea unui "lacusor", unde, daca ai talent si undita de 5-6m, se prinde bine caras frumusel. (Sau, ma rog..., se prindea acu' fo' 15 ani... Embarassed - ii innebunisem pe vecini cu mirosul de saramura Laughing ). Imi amintesc ca era foarte aerisit.
Skip ads

  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
in chempingul Hanul Piratilor merg de foarte ulte vreme.Ai tot ce vrei :umbra sub copacei,grupuri sociale curate,gratare,acces curent electric(cu plata),paza,terasa cu plimba tava,un restaurant la poarta,mic magazin si chiosc ziare.Te poti aproviziona si din magazinele situate in zona (peste drum cam 200m)ce au preturi acceptabile.Cit despre furat ,eu am avut in terasa de la masa si scaune ,pina la frigider si televizor portebile.Nimeni nu a umblat . Very Happy
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Merg de ani buni cu cortul in zona Mamaia.
Sunt multe campinguri intre Mamaia si Navodari: primul este Mamaia, pe urma Pescarescul (parca mai este unul intre ele - nu mai stiu) , fostul Popas Mamaia care acum este schingiuit de monstruozitatile alea de blocuri gri, si Hnul Piratilor.
Peste tot este umbra, (daca ai noroc) la Pescaresc conditiile parca nu sunt chiar asa de bune la grupurile sanitare...

Cat despre siguranta - nu am patit niciodata sa imi dispara ceva.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru raspunsuri si urari.
Se pare ca am de ales intre campingurile din zona nord Mamaia si cel dintre Jupiter si Venus. Eforiile pica, am fost si in nord si in sud, insa conditiile sunt proaste.
De cate ori am fost la cort, am fost atent sa nu las lucrurile de valoare la vedere, asa ca nu am avut probleme cu furatul, bine, am mai ramas fara carbuni de gratar, o minge, dar alea nu le pun Very Happy

Orsice alte pareri si impresii sunt binevenite.
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
In pagina Hanulpiratilor vad ca apare ca ar fi un proiect imobiliar , nu se stie cat de inaintat este. Daca a mers cineva prin zona , sa ne zica daca este vorba de camping , sau e alta Marie cu aceeasi palarie. Sunt si coordonate in pagina de mai sus.
Skip ads

  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Are cineva impresii de anul asta? Stiri calde?
Eu am dat drumul la cronometru: AMR x zile Wink

Hanul piratilor si-a modificat site-ul.
Preturile mi se par cam mari pt familie+cort+masina+curent:
Rolling Eyes

La Zodiac am sunat eu acum. Preturi:
16 ron/pers/zi + 7 ron/masina/zi.
Copii 0-7 ani - gratuit, 7-14 ani 50% redus.
In pret intra cazarea, facilitati, curent, inclusiv wireless.


Ultima modificare facuta de ririnel la Lun 13 Jul, 2009 11:57 am
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
http://www.campingzodiac.ro/

Cam aici mi se pare cel mai oki.
Am vorbit cu ei de o oferta la cort sau casute. Daca imi trimit voi posta.

Mai ma gandesc ca si zona Mamaia nord ar fi destul de bine, insa.... nu prea am putut aduna informatii.
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
La Pirati, o familie plateste intr-o zi de vineri sau sambata 75 ron. In restul zilelor 50 ron. Nu stiu daca este gratuit pentru copii si nici daca au internet wireless.
La preturile astea numai un impatimit al statului la cort da banii astia.

La Zodiac pretul este de 39 lei/zi pentru aceeasi familie (2 persoane si un minor sub 7 ani).

In momentul de fata, Zodiac-Pirati 1-0 Laughing
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
La 50-70 ron pe zi tre sa fii impatimit de cort sau nebun la cap sa dai banii astia Shocked ..eu am mers la o pensiune particulara in costinesti ce i drept in iunie si am dat 5o ron pe noapte dar credetima ca nici la hotel de 3 stele nu ai confortul de acolo. Very Happy iar acum mai mult de 90 ron nu depaseste dar cel putin in eforie gasesti cazare cu 50-60 ron camera in varf de sezon..acuma fiecare cum vrea sa stea e alegerea lui dar astia cu campinguri si au cam luat o in cap cu preturile astea
-si voiam sa mai iau rulota dar la banii de camping care i cer asti mai bine merg in mai sau dupa 20 august si stau cu 50 ron in conditii decente ,cu parcare ,baie in camera,tv ,wireles,bucatarie comuna complet utilata,verdeata,gratar utilat nici macar un pahar nu i nevoie sa ai la tine ca e complet utilat pana si lemne si carbuni ne au dat de gratar Very Happy
-daca doreste cineva sa mearga in Costinesti va ofer cu incredere nr de tel de la doamna de acolo cu cazarea si recomand cu incredere sa mergeti acolo la banii care i dati si la conditiile si curatenia de acolo.preturile variaza intre 50 ron si 120 ron in varf de sezon dar merita si mai mult de 400-500m pana la plaja nu aveti
-si ca sa nu fie considerata reclama daca vreti pe pm va dau detalii si poze si nr de tel
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Eu in Eforie N nu mai merg datorita plajei fff mici.
La gazda am avut tot felul de neplaceri cu proprieterul, de genul: de ce fac baie la 12 noaptea, de ce tin televizorul deschis si la altceva decat la stiri, nu am voie cu copil mic pt ca face galagie si mizerie. De obicei de la gazda pana la plaja faci si foarte mult timp si nu e deloc usor cand cari dupa tine barcute, colaci, saltele, umbrele, sacose si eventual lada frigorifica
In afara de toate astea, statul la cort este destul de placut intr-un camping cu oameni civilizati, fara manele si alte scandaluri.
Cam atat offtopic, scuze. Mr. Green
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mai exact, 4 pereti am si acasa.

Exact ca si cu chestia aia cu de ce nu-ti repari masina la serviceuri mari, pai e scump si prost la noi in tara.

Ca sa revenim oarecum la topic, as avea posibilitatea sa inchiriez/cumpar o rulota, insa se pare ca 2 persone cu rulota sunt nevoite sa plateasca minim 50 ron/zi. Daca punem si pretul rulotei, mai bine bulgaria.....

LE: mai multe informatii despre astfel de drumetii: http://www.clubrv.ro/forum/index.php?
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
1. Nu recomand Hanul Piratilor. Mizerie cumplita, manele, nesimtire, toalete mizerabile. Plaja infecta.
2. Din Iasi e foarte convenabil sa mergi in campingurile din zona Navodari pentru ca sunt doar 440 de km.
3. Daca vreti intr-adevar sa va simtiti bine, in siguranta, va recomand Camping S
http://www.camping-s.ro/
Toalete impecabile, bun simt, majoritatea oamenilor Belgia, Germania. Loc de joaca pentru copii, alei curate, paza calumea. Apa calda non stop, liniste. Gasiti umbra daca mergeti de luni de ex sau ajungeti duminica seara cand pleaca weekendistii.
4. Mai exista camping Pescaresc si Hollydays dar, la fel, nu recomand.
Complexul MarinaSurf/Camping S/ Arcadia Hotel arata frumos, miroase frumos, si personalul are bun simt. Tarifele? Aceleasi.
Drum bun! Nu o sa iti para rau!
Important: nu vorbesc din auzite, am fost peste tot in zona!
PS: la Hanul Piratilor costa 10 lei de pers si 10 lei de masina pe zi...
La Camping S costa 12 lei de pers si 10 lei de masina.
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Preturile de azi la Camping-S:
17 lei/pers - gratuit doar pt copii sub 4 ani, pt. copiii intre 4-7 ani 50%
10 lei masina
15 lei curentul
Total familie (2adulti si copil 6 ani) = 67.5 lei/zi
Concluzia mea: Evil or Very Mad Shocked
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR