Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Toata lumea are cunostinte de limba engleza? Smile
Skip ads

  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Chiar daca nu a scris lumea de ceva vreme...
@hot schimba amortizoarele si bucsele pe spate si o sa ai cu totul alta masina. Vectra fuge mai degraba de fata si nu de spate (understeer).
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare ca masina asta e facuta doar pentru drumuri in afara orasului, eu am luat-o pt weekend, in oras mi se pare chinuita si nu-si gaseste locul in nici o treapta de viteza,in schimb cand am iesit din oras e altceva. Sunt multi care isi cumpara masini impinsi de grandomanie si de faptul ca are si vecinul la fel. Vorbind doar pt mine,am schimbat ceva masini de 11 ani de cand am permisul si vreau sa spun ca am revenit la Opel pt ca mi-a oferit ceva in plus fata de ceilalti constructori. Mie unul imi place rabla mea pt ca imi ofera exact ceea ce am nevoie: spatiu,consum decent in afara orasului si placere la condus.
  • Florinel_Star

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2005 1900
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu zic sa faci pasul asta, Vectra c este o masina foarte reusita,sunt foarte multumit de motorul 1.9 cdti.Am 256 de mii de kilometri in bord si nu am avut nici o problema pana acum.Fata de Astra G ai un plus de confort, dimensiuni,cu alte cuvinte e o diferenta mare.Eu zic ca este o excelenta alegere ! Succes
Skip ads

  • cristian_28051982

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1998 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
despre vectra c 1.9 cdti locuiesc in madrid si am un prieten ce lucreaza pentru: opel service: vorbind doar de motor,in afara de consum 6,5l100km mediu si de contundenta si elasticitatea motorului nimic de zis,dar luati in calcul ca injectia este foarte sensibila la carburantul pe care il folositi si de felul in care se merge cu acest motor ,aceeasi boala ca la dti-urile vechi, vreau sa stiu de la acela care are 265.000km care a postat mai sus , ca este un norocos fara sa scimbe ;ceva; la motor.in afara de taxe ,intretinere,inspectia tehnica ,cred ca merita mai mult pe benzina 1.8 140cv,motor simplu si fiabil. intretinerea este la jumatate fata de cdti.consum 2litri mai mult .acum depinde de alegerea fiecaruia ,este un calcul luat in considerare de fiecare persoana.
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
cristian,poti avea cheltuieli mari atat pe diesel cat si pe benzina! Ca intretinerea unui diesel este ceva mai scumpa,o stim cu totii! Depinde de necesitatile fiecaruia dintre noi ce tip de combustibil alegem!
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mie mi se pare ca masina asta e facuta doar pentru drumuri in afara orasului, eu am luat-o pt weekend, in oras mi se pare chinuita si nu-si gaseste locul in nici o treapta de viteza,in schimb cand am iesit din oras e altceva.


Si eu sunt de exact aceeasi parere ! Mai mult de a 3-a sa mor daca am unde-i da in Bucuresti (adica 60-65 km maxim) .... Plus de asta gasesti destul de greu parcare pt dansa, mai gasesti si cate un nenorocit sa-ti mai fure una alta la ea (mie mi-au sutit un stergator azi noapte, DOAR UNUL ! )
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pai probabil avea nevoie doar de un stergator Wink
Skip ads

  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mi-a mai zis-o un amic care lucreaza la Porche si sa zicem ca a mai auzit destule din astea (+ ca i-a mai sutit si de la a lui Jetta mai multe, hehe), dar sa mor daca stiu....de fapt cam stiu, stergatoarele alea de le aveam erau destul de scumpe, pe cand ce se gaseste in Cora / Carrefour la 11-15 ron bucata sunt niste jeguri . Ce sa o mai lungim, traim in Romanica, si daca nu ai Logan si ai o masina ceva mai aratoasa (caci Vectra C chiar are un design reusit ! Smile ) gata sar toti pe tine, cand de fapt la ora actuala costa cat costa caruta (no offense), nu mai reprezinta nici pe departe cine stie ce valorea impresionanta...
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
daca vectra c e caruta, dusterul ala fenomenal ce mai e?....daca nu ai bani de mertan ar trebui sa te multumesti si cu,"caruta" de opel....si daca tie ti se pare putin intre 7-10000 euro cat costa o vectra ingrijita in momentul de fata inseamna ca iti permiti mai mult si ar trebui neaparat sa faci pasul la duster Wink Embarassed Twisted Evil
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Caruta am zis-o la misto (ca vad ca va cam atacati daca atac marca minune Opel :p ) si am mai zis-o si in sensul ca masina intre 7-10 000k nu ar mai trebui sa fie cine stie ce valoare impresionanta (un seria 3/5 din 2005 ce sa mai zic, ar fi nava spatiala atunci la 10-15k ?), insa se pare ca pt saracia din tara sa furi un stergator de la o Vectra e considerat lucru pretios.

Cu alte cuvinte cat de jegos si cat de putoare sa fi fost ala de mi-a furat stergatorul (e clar ca l-a luat caci el nu mai avea) ? Ma amuz si incep sa rad singur scriind aceste randuri ca deh ... atat ne-a mai ramas, sa facem haz de necaz Very Happy
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sunt altii pe jos sau in tramvai care viseaza la o Dacie di 2000 pe injectie,asa ca se poate spune ca nu oricine isi permite sa dea 7000 pe o masina,de aici si vorba: ce masina are ala,e plin de bani.
Skip ads

  • Cassino

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Daca tot aveti de ales, de ce nu alegeti Insignia?! Ieri la semafor in dreapta mea vine unul cu Insignia Caravan (daca se numeste asa), 4x4, motor de 2,0 cred ca cel de 160 cai, o splendoare de masina. Eu cu masina din semnatura si foarte mandru, cand l-am vazut m-am inmuiat de tot.
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Cassino,ai trecut printr-o criza de inferioritate? Smile)
  • Merlinboy

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eh, lasati ca acum stiu de ce m-au facut de stergator Very Happy Fiindca aveam AERO si vad ca-s destul de scumpe, pot ajunge si la 1 mil, cum masina o am de aproape 2 ani si eu nu m-am atins de stergatoare, fiindca ERAU PERFECTE (chiar erau, nu mi-au iesit vreodata in evidenta Smile ) ... acum stai si cauta altul, macar asemanator, ca sa nu scartaie si sa zgarie parbrizul Sad
  • iuly_ang

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
mie mi-au furat un capac de la roata in conditiile in care el costa 15 lei Shocked , stergatorul tau e cam scump in comparatie cu capacul meu
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR