Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • Alinuta

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Buna ,
Oare a mai patit careva sa nu ii vina la timp talonul masinii (prin prioripost).
Au trecut deja mai mult de 15 zile si nimic.Deja dovada a expirat si sunt asa nervoasa pt ca platim atatea taxe si ei nu sunt in stare sa imi trimita la timp talonul.
Am fost si la posta , ma gandeam ca poate postasul nu mi-a lasat aviz .
Masina am luat-o din tara .

Multumesc
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
@Alinuta talonul vine prin posta armatei daca nu gresesc! nici mie nu mi-a venit in timp util, defapt exact in cazul tau m-am aflat.Insa am trimis un email la drpciv@mai.gov.ro , am trimis o sesizare specificat cu CNP si datele pe numele cui am facut inmatricularea, nr inmatriculare ssmd. In 2 zile a sosit acasa.
  • Alinuta

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Am facut si eu o sesizare pe site-ul spcrpcivcluj fara nici un rezultat . O sa trimit si eu un mail pe adresa data de tine .
Multumesc
  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa deschid subiect nou, poate ma ajutati cu un sfat, aici. Am cumparat masina noua (astra sports tourer) de la un dealer din Bucuresti. Masina are numere rosii. Dealerul mi-a dat autorizatia de circulatie provizorie (valabila 30 de zile), dar NU si cartea de identitate a masinii. Mi-a zis ca nu e inca gata cartea de identitate. Mi-am facut asigurare RCA pe un an de zile. Ce trebuie sa fac eu acum? Pot sa ma duc sa incep procedura de inmatriculare a masinii, sau trebuie sa am mai intai cartea de identitate? Unde ma duc mai intai ?
  • mihai2002

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Fara carte nu cred ca o poti inmatricula, , ai nevoie de ea la anaf original si copie , primarie parca iar la politie original si copie,din ce stiu eu doar rar-ul elibereaza civ deci tre sa iti faci programare la ei, la eliberarea de nr rosii nu stiu daca trebe musai carte (eu nu am scos si nu cunosc procedura),
Oricum e ciudat ca o masina vinduta de noua in ro sa nu aiba carte stiu ca dealerul e obligat sa iti dea toate actele necesare inmatricularii definitive carte certificat de autenticitate dovada itp ca sa sari peste mersu la rar care e cel mai problematic din cauza de programare 2-3-4 saptamini
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR