Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!

As avea o intrebare legata da deschiderea si inchiderea geamurilor din telecomanda. Masina mea este cea din semnatura si nu stiu daca e stricat ceva la ea sau asa a fost conceputa. Pe scurt, pot sa ridic geamurile din telecomanda (incui usa si apoi tin in continuare pe buton) dar nu le pot si cobori. Daca deschid usa si apoi apas in continuare pe buton nu se intampla nimic. E normal? Asa a fost facut sistemul sau e ceva neinregula la masina?
Multumesc anticipat!
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Este normal ,nu te speria masina este ok,puteai sa postezi aici Cum sa ridic geamurile din telecomanda ?
Citeste Regulamentul!
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Stiu topicul respectiv, dar el se refera la masini care nu au optiunea asta. Am vrut sa postez in sectiunea dedicata Omega-ului pentru ca stiam ca e frecventata de proprietari si ei stiu cel mai bine Very Happy.
Deci, inafara de metoda care este descrisa in link-ul pe care mi l-ai dat, nu mai exista o alta prin care sa pot cobori geamurile din telecomanda? Mi se pare foarte ciudat ca pot doar sa ridic geamurile, nu sa le si cobor...
  • laur702

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega 1996 y25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
daca stiu eu bine daca nu rog pe cineva sa ma complecteze , eu stiu ca duar se ridica automat la inchidere , nu pot fi si deschise din cheie sau telecomanda , deci eu din carti asa am inteles , deci nui ca si la pasat sau golf le si inchide le si deschide , la noi duar le inchide deci asta am vazut si la vectra b si omega b nu duar la amea . dar in schimb i putem face i fuarte simplu duar ca nu vor functiona ca si la inchis , va fi nevoie de un dublu inpuls la deschidere , deci o deschidem si dupa o secunda o mai deschidem inca odata , si asta duar in cazul celor ca mine care au montata o alarma de magazin sau o cheie tip briceag cum am eu .
Skip ads

  • omega y22dth

  • Mesaje scrise: 667
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2017 1.6DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu are nici-un opel din cate stiu deschidere geamuri si nici nu am auzit sa fie la vreo masina.De inchis se inchid dar de deschis nu.
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
omega y22dth a scris:Nu are nici-un opel din cate stiu deschidere geamuri si nici nu am auzit sa fie la vreo masina.De inchis se inchid dar de deschis nu.


Sigur exista masini la care se pot si deschide din telecomanda. Un prieten de-al meu are Golf V si l-am vazut cum deschidea si inchidea gemurile din telecomanda. Ma gandeam ca si la Omega se poate. Daca poti sa le inchizi, de ce sa nu le poti si deschide? Oare?
  • laur702

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Omega 1996 y25td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
da da golful pasatul astea au asa ceva , chiar si cele din 93-94 in sus, ar merge si la omega si vectra dar cu unele modificari pe la instalatie , de inchis sunt fuarte practice mai ales eu cum am cheie dinaia tip briceag , apas o singura data si pot pleca , ca masina se inchide si geamurile la fel , deci eu miam setato ca la fiecare blocare de usa din telecomanda sa ridice si geamurile, nu tre sa stau langa masina ca la telecomanda ei originala, dar de deschis nui ajuta la nimic niciodata ,ar fi fuarte ne folositor acest lucru din punctul meu de vedere aici ma refer la mine de exzemplu. cheia tip briceag are si o raza de actiune de maxim 60metri deci pot sta linistit la o terasa sami beau cafeaua si daca vine pluaia brusc pot sta linistit apas o data si gata , chestia asta ma obosea la telecomanda originala a masini ca mergea duar de langa geam .
  • vwcriss

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
acele masini sunt ale altui grup auto
am si eu un polo classic din '98 si e mult mai destept decat opelul astra 2001 pe care il am,
mai destept legat de aceste ghidusii ma refer
sa iti ridici SI SA COBORI geamul din telecomanda, sa opresti contactul si sa iti ramana doar pozitiile aprinse, sa parchezi masina si sa ii pui semnal stanga sau dreapta si iti face parking pe acea parte (adica lasa luminile de pozitie aprinse DOAR pe acea parte de masina),....
asta e opel ai vrut, acu opel ai
si ridicarea geamurilor din fabrica nu merge decat la modelele noi, si mi se pare ca doar la comanda (optiune la cumparare)
Bafta
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
teoretic ar trebui sa si coboare..drac stie.
si eu cautam aceasta rubrica sa ma consult...dar din pacate vad ca nu are optiunea de coborare a geamurilor!
  • omega y22dth

  • Mesaje scrise: 667
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2017 1.6DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Nu mai cautati aceasta optiune ca nu are.De ridicat se ridica dar de coborat nu.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,536
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
vwcriss a scris:acele masini sunt ale altui grup auto
am si eu un polo classic din '98 si e mult mai destept decat opelul astra 2001 pe care il am,
mai destept legat de aceste ghidusii ma refer
sa iti ridici SI SA COBORI geamul din telecomanda, sa opresti contactul si sa iti ramana doar pozitiile aprinse, sa parchezi masina si sa ii pui semnal stanga sau dreapta si iti face parking pe acea parte (adica lasa luminile de pozitie aprinse DOAR pe acea parte de masina),....
asta e opel ai vrut, acu opel ai
si ridicarea geamurilor din fabrica nu merge decat la modelele noi, si mi se pare ca doar la comanda (optiune la cumparare)
Bafta

Astra H le face pe toate astea. Vectra C poate avea si oglinzi rabatabile electric.
  • vwcriss

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
livcro a scris:
vwcriss a scris:acele masini sunt ale altui grup auto
am si eu un polo classic din '98 si e mult mai destept decat opelul astra 2001 pe care il am,

Astra H le face pe toate astea. Vectra C poate avea si oglinzi rabatabile electric.


da, dar H in ce an a inceput sa apara si polo classic, si g3 in ce vreme?
e mare diferenta boss
e ca si americanii si romanii la nivel auto
pana o sa vezi astea si pe dacii o sa iesim la pensie
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
intradevar la wv e din fabrica asa,la opel mai rar!
am wc din 96 si functioneaza si sus si jos din telecomanda
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,536
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Le face si corsa C pe majoritatea..daca ii pun alarma face si faza cu deschisul geamurilor din telecomanda. Razz Si de cand a aparut corsa C?
  • Robby_sec

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
si la a4 merge si sa inchida si sa deschida. am inteles ca ar merge facute pe tester toate astea... zilele astea daca imi fac timp o sa trec si eu la tester sa imi activeze si follow me home si geamurile sa se deschida si mai gasesc eu pana atunci ceva ce as vrea cum ar fi si blocarea usilor dupa viteza de 15km/h (sper sa mearga)...
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Robby_sec a scris:si la a4 merge si sa inchida si sa deschida. am inteles ca ar merge facute pe tester toate astea... zilele astea daca imi fac timp o sa trec si eu la tester sa imi activeze si follow me home si geamurile sa se deschida si mai gasesc eu pana atunci ceva ce as vrea cum ar fi si blocarea usilor dupa viteza de 15km/h (sper sa mearga)...


arunci bani pe geam!merge doar la wv evident audi!la opel doar se ridica!
  • Robby_sec

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
am vazut un tip care are si deschis si inchis si ii merge... sunt multe modele la care merge...nu mi se par bani aruncati pe geam pt ca o fac pt confortul meu...e o placere pe care vreau sa o satisfac Razz
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
la ce tip de masina ai vazut!
  • Robby_sec

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
si la corsa an 2009 si la o astra H
  • moroi ionut

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2008

  • Mesaj Privat
la astra g din 2003 se inchid geamurile doar daca tin cheia in portiera pe inchis...se poate face ceva sa mearga din telecomanda?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR