Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
din fabrica vine setat sa ridice doar geamurile!de coborat din telecomanda nu..dar aici apar acele kituri de alarma care au optiunea de a ridica sau cobora geamurile!m-am interesat dar mie unul vanzatorul mia comunicat ca doar la masinile care ies din fabrica cu acea optiune este valabila!adica la cheie rasucita pe inchis sa urce ,sau pe deschis sa coboare!pe cand la opel doar urca!
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
se ridica din telecomanda daca tii mai mult apasat pe inchidere.atunci intra in functiune modul antifurt (si imobilizatorul) si este normal sa inchida toate geamurile si sa blocheze usile.
nu este data optiunea de deschidere a geamurilor in nicio carte a masinii deci trebuie rezolvata cu ajutorul unor comenzi auxiliare ,respectiv un alt sistem de alarma mai evoluat.
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Chiar daca ar fi optiunea de coborare a geamurilor,presupunand ca le-as deschide pentru a elibera aerul fierbinte vara inainte de a urca in masina,alarma se autoarmeaza daca nu deschid o portiera in 30"(bine gandita treaba asta) si le ridica la loc.Nu mi se pare cine stie ce mare favor deschiderea geamului din remote.Doar asa ,sa mai fie un gadget in plus,poate.Deschiderea se poate realiza prin modificarea instalatiei si adaugarea functiei prin asociere cu o operatie a remote-ului alarmei sau a cheii,daca nu este alarma dedicata,sau cu un modul geamuri.De exemplu la a 2-a apasare a dezarmarii alarnei sa-ti deschida si geamurile.Dar daca nu este build in,te complici prea mult.Succes insa daca te apuci de asa ceva!
  • Iedutz

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Belgia
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2006

  • Mesaj Privat
salutare
tin sa va contrazic. eu am o Vectra c gts 2003 si geamurile se inched/deschid din telecomanda.
insa nu la toate modelele. o Vectra c break din 2008 nu le deschide, ci doar inchide.
si e interesant sa poti sa le deschize pe toate odata inainte de a ajunge in masina, daca afara e foarte cald! pana ajungi la masina aerul cald va iesi si nu intri direct intr-un cuptor.

numai bine
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Omega B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR