Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • djd3nys

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Buna miam cumparat si eu un filtru sport nu cine stie ceva ceva la 70 de lei din targ (cel din poza)
si lam montat direct pe teava originala de la filtrul vechi dar parese ca atunci cand se incalzeste motoru trage aer cald si devine puturoasa as dori un sfat ceva sau niste poze daca cineva a mai facut aceasta operatiune masina mea este un opel vectra B din 96 motor x16xel si ma tot supara deoarece mi se pare ca ii puturoasa catalizatorul lam scos toba am schimbat cu una noua senzorul de temperatura a fost dus lam schibmat si pe acela sa ma imbunatatit demarajul si raspunsul la acceleratie dar tot nu e cum ar trebui sa aibe la 100 de cai astept pareri
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Ehe ...uita-te putin prin filtrul ala sport si gandeste-te cam cate Kg. particole de praf intra prin el! Se vede prin el ca prin ciur!Smile Amestecul de conbustibil/aer devine efectiv "smirghel" pentru cilindrii motorului...dar ma rog...este alegerea ta si faci ce doresti cu motorasul masinii! De pozitionat in alta parte ca sa nu mai traga aer cald...nu prea vad unde ai putea sa-l pui!
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR