Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Va salut!
Verisoara mea a dat anul acesta bacul si din cauza unor probleme de sanatate a dat numai in a 2a sesiune. Toate notele luate au fost peste 8, mai putin la matematica unde a luat 3,75 Shocked
Din ce s-a consultat cu profesoara care a pregatit-o si cu baremele de corectare ar fi trebuit sa ia cel putin nota de trecere, insa n-a fost asa. A depus contestatie dar nu s-a schimbat nota.
Acum va intreb pe voi, daca stie cineva, se mai poate contesta inca o data rezultatul primei contestatii? Ar fi pacat sa piarda un an din cauza asta, asa ca m-a rugat sa ma interesez daca se poate sau nu.
Astept un raspuns pana cel tarziu maine, maine ar trebui in mod normal sa se afiseze rezultatele contestatiilor.
Multumesc!
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
din cate stiu contestatie la rezultatul altei contestatii nu se poate face ... singura solutie e sa astepte anul viitor ... oricum o sa dea bacul numai la matematica ... adica la obiectul care l-a picat
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc, asa stiam si eu, totusi mai astept cateva pareri poate e vreo portita.
  • Peterr

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2008

  • Mesaj Privat
aco_008 a scris:Multumesc, asa stiam si eu, totusi mai astept cateva pareri poate e vreo portita.


Nu se poate contesta rezultatul contestatiei. Varul meu a avut acum 2 ani aceeasi problema cu 4,15 la Matematica Smile Singura solutie este sa il dea la anul. Bine pregatita ca sa aiba si media buna Wink
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nu se poate, asta o spun cu siguranta.
Totusi, teoretic se poate intra in audienta la ministra sau inspector, insa practic nu se mai poate face nimic.
Am o nelamurire, de unde sti cat a luat la contestatii, asta daca se afiseaza maine?
Pentru mai multe detalii incearca si pe forum.edu.ro.
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ce treaba are ministra sau inspectorul ? Exista comisii la nivel de centru de Bacalaureat cu un profesor universitar ca presedinte, nu a luat examenul, da sesiunea viitoare. Fara interventii "divine".
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
@db77aaa Maine e termenul pentru afisarea rezultatelor, totusi in unele orase s-au afisat deja.
Multumesc tuturor pentru raspunsuri. M-am lamurit, sa puna burta pe carte Rolling Eyes
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Oricum, dupã contestaþie se poate mãri sau micºora nota obþinutã iniþial doar cu maxim un (1) punct. Din câte îmi aduc eu aminte, nici 4.75 nu prea e de trecere.
Burta pe carte, ºi ... înainte, ca ruºii!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nota se modifica doar daca nota de la contestatie e mai mare cu 1 punct decat nota initiala, exceptie fac cazurile de nota initiala de peste 9.
Intamplator sunt secretar intr-o astfel de comisie, insa din experienta va zic ca nu se prea fac greseli, in general notele de 5.00 sunt umflate de la 4 si ceva. Contestatiile pentru promovare se rezolva cam in altfel de moduri.

Sa nu dispere, poate sa dea BAC-ul la anu doar la amteria care a picat. Pana la anul se poate inscrie la o postliceala sanitara sau in alte domenii, unde nu este nevoie de bac.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR