Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Unde ai facut tu cu 70? Daca nu e ceva pila de-a ta, fa un bine si spune si unde, pentru colegii aradeni. Ma gandesc ca totusi 30 ron sunt cativa litri de benzin. Smile
Skip ads

  • ASTRA 2.0 DTI

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cum mergeti de la uta faceti dreapta-mergeti inainte-NU va bagati pe Str Poetului-mergeti putin tot inainte si undeva pe stanga scrie ceva de genul statie ITP sau asa ceva...

sper ca m am facut inteles...daca nu o sa desenez Smile
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
90 RON ptr diesel, am facut eu miercuri , 5 ianuarie, IPSO reprezentanta Renault & Dacia
85 RON ptr benzina
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
100 lei, ce a inclus si o mica atentie(La momentul respectiv aveam niste jenti mai mari, iar frana de mana nu era foarte eficienta). In apropiere de Targoviste.
Skip ads

  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
in ultimii ani m-am ocupat de 3 masini- a mea, a parintilor mei si a sotiei. Niciodata- NICIODATA! nu a trebuit sa dau spaga nimanui (doar taxa aia de aproximativ 100 ron acum)- si am mers cel mai adesea la plezneala- adica fara sa repar ceva inainte daca nu suna su batea, etc.
O data la astra mea mai veche- z14xe am avut probleme cu discurile ovalizate pe spate- vizibil pe graficul curbelor de franare- si am platit acea re-vizita (inca 30-40 ron) dupa remediere, si au verificat doar ceea ce nu era in regula- adica franarea pe spate si am primit ITP-ul fara probleme.
Obiceiurile de care spun unii or fi "obiceiurile locurilor" si, foarte probabil tin foarte mult de oamenii care fac efectiv treaba aia...
Acuma daca esti cu masina praf si stii ca e cu bai..ce credeti ca aia nu stiu? (ca doar aia fac toata ziu- ma tem ca te citeste si pe fata...) si poate asta tenteaza si indeamna....
  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut alxgudea,

Si eu trebuie sa fac luna asta ITP-ul la Cluj. E prima data cand fac ITP-ul. Nici eu nu am de gand sa dau spaga...daca masina are vreo problema o rezolv si revin la ITP, desi in mod normal nu ar trebui sa aiba vreo problema. Poti sa-mi recomanzi vreo firma ?
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ai PM- nu vreau sa fie luat drept reclama Very Happy
  • adware_man

  • Mesaje scrise: 1,732
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut! cum nu am reusit sa mai ajung in provincie unde mi-am facut ITP-ul acum 2 ani cu 100 RON, am fost nevoit sa il fac in Bucuresti. La motorul meu, mi-au cerut 180 RON "ca sa fie treaba buna"... Am xenoane, folie pe stopuri, etc... Cam mult, dar nah...
Skip ads

  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
alxgudea a scris:ai PM- nu vreau sa fie luat drept reclama Very Happy


@alxgudea,
Am primit PM-ul, merci de informatie. Tu primesti PM-urile de la mine? Ti-am trimis si prin octombrie un PM si imi apare tot la "Mesaje in curs de trimitere". Nu cumva ai casuta plina?

Scuze de off-topic pt ceilalti colegi de forum.
  • raduf1

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2010

  • Mesaj Privat
beu a scris:100 ron facut ieri. trecut fara probleme


Care este locatia?

Multumesc!
  • ovidiui

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
100 ron
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ieri am facut si eu ITP-ul ( Dej, jud. CLUJ ). Pret 100 Ron.
Skip ads

  • Deutzuq

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2009

  • Mesaj Privat
60 Ron in Ploiesti pentru toate autoturismele(in afara de cela de teren).Asa era acum o luna de zile,nu cred ca s-a modoficat vreun pic intre timp.Daca e cineva interesat sa imi spuna...bft
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pe 15 feb. am fost si eu la ITP ... taxa 100 lei ... daca e "cu revenire" erau vreo 3 taxe (n-am retinut pt ce erau exact): 30 lei, 40 lei si 60 ... posibil sa fie diferentiere la taxa pt revenire in functie de problema aparuta (la Dacie mi-a dat revenire si-am platit 160 lei in total - defectiuni la sistemul de rulare - bucse, joc la bielete etc. - nu grave, dar mi-a dat revenire)
  • florentin26

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Deutzuq a scris:60 Ron in Ploiesti pentru toate autoturismele(in afara de cela de teren).Asa era acum o luna de zile,nu cred ca s-a modoficat vreun pic intre timp.Daca e cineva interesat sa imi spuna...bft


salut,zi-mie si mie unde mai exact in ploiesti?am un astra G z16xe 2001.E ok la Neoserv in bariera?E mai aproape de mine...
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Bucuresti, in spatele benzinariei de la Diham (Pantelimon), 110 RON, masina din semnatura. Scump, dar fara sicanari gen trusa de prim ajutor, stingator, triungiuri reflectorizante, ciobita un pic in fata si in spate. Multumit de seful de acolo, mi-a spus ca are 40 de ani in domeniu si il cred, stie imediat daca ai probleme si nu-ti ia banii, te trimite sa-ti rezolvi problemele la service-ul Dacia din curte sau unde vrei, are experienta, nu cere mult de la masina, lucruri elementare pentru siguranta in trafic. Nu vreau sa-l laud, este scump, dar de 20 ani de cand conduc, m-au impresionat placut in primul rand colegul Marius ca si service si cooperare cu clientul si apoi nea caisa asta cu ITP-ul.
  • andreyutzu

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
salut.
100 de lei, autohaus huber deva, in 28.02.2011.
  • florentin26

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
florentin26 a scris:
Deutzuq a scris:60 Ron in Ploiesti pentru toate autoturismele(in afara de cela de teren).Asa era acum o luna de zile,nu cred ca s-a modoficat vreun pic intre timp.Daca e cineva interesat sa imi spuna...bft


salut,zi-mie si mie unde mai exact in ploiesti?am un astra G z16xe 2001.E ok la Neoserv in bariera?E mai aproape de mine...


Ploiesti cineva?
  • aiss

  • Mesaje scrise: 641
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Braila 70 ron...probleme?(100 ron cu tot cu atentie) Smile) Va salut.


Ultima modificare facuta de aiss la Dum 20 Mar, 2011 5:53 pm
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Acum 3 saptamamni, in Iasi, taxa de inspectie era 100 lei si cele de revenire,in functie de defectele constate, 40,30,10 lei.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR