Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am impresia ca se aude un sunet ascutit constant si continuu la motor, mai ales dimineata(pe urma cred ca ma obisnuiesc). E posibil sa trebuiasca schimbata distributia? Am inteles ca am 2 lanturi. Stie cineva cat costa lanturile si cat manopera?
  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca de la 400 000 km in sus trebuie sa te gandesti la schimbarea lantului.Si la mine se aude cand se incalzeste,dar numai daca ai ureche muzicala. Smile Poate ne spune cineva din ce poate sa fie.Mai repede poate fi intinzatorul ,care poate sa atinga in capac,cine stie.Am auzit ca ar costa cam 6 mil distributia,iar manopera difera.
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sunt 3 lanturi!si lantul nu se schimba doar patinele si intinzatoarele!
al 3 lea lant vine de pe wibroken pe pompa de ulei..de obicei se duc patinele si intinzatoarele..
acel sunet de tacanit e normal sa il auzi la rece la cate opeluri am vazut tot asa se audea la cele care erau pe distributie lant!..cand bate fier pe fier se aude altfel si se aude si cu motorul incins!
manopera la mine a fost 300ron,iar patina si intinzatorul de pe pompa de ulei 200ron!
ca sa schimbi lantul 3 tre sa scoti motorul..adica wibroken..tot.dar pana ce nu e desfacut nu ati poti da seama ce este!
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
cred ca si la mine trebuie schimbat lantul, ca se aude cam ca un tacanit, dar nu cel intre volan si scaun, si ns ce sa cred. Cred ca voi filma si voi posta pe YT ca sa auziti si voi sa va dati cu parerea sa facem comparatie ceva. Salutari!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR