Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mihaela daniela

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
multumesc pt raspuns masina e opel astra sedan fabbricat in 92,iar prima inmatriculare e in 94,in carte e E 2 taiat sau D3 ,motorul e 1598 cm3, benzina, masina are aibarg1 buc si abs nu stiu cu cat mi-ar scadea la certificatul de depreciere. mie frica imi vine nici sa nu mai fac rar .va rog dati-mi un sfat


Ultima modificare facuta de mihaela daniela la Lun 16 Nov, 2009 11:07 pm, modificat de 2 ori in total
  • tudor-d

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2008

  • Mesaj Privat
In primul rand bine ai venit pe forum.
De obicei masinile Opel din 94 sunt Euro 2, depinde de ce tip de motor ai pe masina, daca incepe cu X(de ex X16XEL, X17DTL) e sigur euro2 dar sunt si motoare care incep cu C si sunt euro 2.
Certificatul de depreciere iti poate scadea cam jumatate din valoarea taxei dar masina nu trebuie sa aiba ABS, Aer conditionat si nici airbag. Valoarea taxei se poate afla pe mfinante, o puteam spune si eu daca ne dadeai mai multe date despre masina.
  • Soso_sedan

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
mie pentru ca nu am airbag si A/C mi-a scazut 50%, si daca nu aveam nici ABS mai scadea ceva...eu zic ca ar trebui sa iti scada macar un 20-25%...dar eu zic sa incerci si atunci vei sti sigur, dupa ce bagi actele pt inmatriculare la finante...
@tudor-d eu am c16nz si e euro2;)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR