Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ctincristi

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Am un Vectra B si am dat de ECU sub capota, cum ma uit la motor, in partea din dreapta sus, protejat de o masca de plastic. Am vazut ca are fire ce vin la el si din stanga si din dreapta. Intrebarea mea este cum se poate desface (daca trebuie sa fiu atent la ceva anume), daca se poate desface, in cate bucati se face, daca ajung incat sa pot curata ceva contacte electrice pe acolo sau nu Rolling Eyes .
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Poti sa'l cureti numai daca scoti borna de la baterie ... poti sa folosesti spray-uri pentru contacte electrice si unde se poate chiar radiera(da' radiera - de preferinta d'alea comuniste) , smirghelu' nu e recomandat pentru contacte - vor oxida mai repede . Wink
  • ctincristi

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut doua cleme mici care au rolul de a directiona firele de intrare in carcasa de plastic, dar nu stiu daca se pot separa intrarile din stanga de cele din dreapta (fara alte complicatii) si daca ajung sa vad efectiv niste contacte pe care sa le curatz.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiu unde si cum e montat ECU la Vectra B , poate iti spune cineva care a umblat pe acolo .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR