Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • bica77

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2009

  • Mesaj Privat
rog pe cei ce au cunostinta de ambele modele sa posteze cateva informatii ex,fiabilitate in timp,costuri la intretinere ,consum ,etc fara sa fim subiectivi multumesc anticipat
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
eu am si un ford fiesta 1,4 tdci si am facut cu ea in 3 ani 140000 km,in tot acest timp am schimbat la ea turbosuflanta si de vreo doua ori cureaua de agregate in rest merge ceas.Eu as merge pe fiesta cu toate ca sunt fan opel e mai stabila in curbe are un demaraj mai bun piese mai ieftine si referitor la consum am scos si 4,5
  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am lucrat in vara la un dealer ford in Constanta. Sincer, am plecat de acolo cu o parere mai proasta dspre ford decat aveam (probabil daca lucram la opel plecam la fel, cine stie). Oricum, la Fiesta (model clasic, putin mai vechi), diesel, au venit mulre cu probleme la turbosuflante, injectoare, garnituri, multe cu probleme din fabrica, la care trebuiau schimbate niste o-ring-uri de la injectoare, altele pana in 45.000 ganituri de chiuloasa pe garantie. De putere, cica au 75 de cai. Unde, nu stiu. Probabil ii iau, dar ii folosesc treptat pe o perioada mai lunga, acu 50, dupa doi ani mor 25 di astia si ii baga pe ceilalti 25 Smile Costurile, mi s-au parut mari, iar mecanica grea in comparatie cu alte masini. Din cate stiu la Opel este si motorul de 1.3 diesel de 90 de cai. In functie de desing, mai bn arata opel corsa decat fiesta veche. Daca e cea noua, arata mai bine fiesta, dar nu a ajunsprin service, fiind noua, asa ca nu iti pot da detalii despre ea.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR