Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • tenk

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor
La corsa din semnatura, am si eu o problema similara, doar ca difera putin.
In 15 km ajunge apa la 80-90 grade, dar baga caldura doar pe gurile din consola centrala. Caldura asa ca "apa de vara".
Pe gurile laterale e rece, rece aerul.
Daca inchid pentru 2 min ventilatorul si apoi deschid pentru 5 sec da caldura bine pe toate gurile dupa care la fel.
S-a mai confruntat cineva cu asa ceva?
Multumesc. o zi frumoasa!
  • dzsani

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Incearca sa cureti radiatorul de habitaclu. La mine s.a rezolvat problema, am curatat cu apa cu presiune de la robinet.
  • mitza_viola

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
De cateva zile am si eu probleme cu caldura, la un opel corsa C din 2001, benzina,am crezut prima oara ca este termostatu, am pus mana pe furtunu ce intra si iese din termostat si sunt calde amandoua, am vazut ca mai sunt doua furtune ce merg in masina, la caloriferul de caldura si cand am verificat daca sunt calde am vazut ca doar unu este fierbinte ca si cele de la termostat al doilea este caldut, caldura baga foarte putin, ca si cum ar fi apa pe la 40-50 de grade. A mai patit cineva asa ceva, sa dau caloriferu jos sa vad daca este infundat sau trebuie schimbat?
Multumesc,
  • dzsani

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Exact problema asta am avut.o si eu, am curatat radiatorul de habitaclu cu presiunea apei de la robinet. Scoti antigelu, si sub capota la intrarea in radiator scoti clemele alea si bagi cu furtun apa de la robinet in radiator. E complicat sa.l dai jos. La mine s.a rezolvat, de am caldura ca lumea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR