Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • AR-09-HZJ

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Am Opelul de un an jumate si nu am avut probleme pana acuma cu el.Am fost cu el la mecanic mi-a schimbat capul de planetara si sonda lamda ca consuma mult si sa aprins martorul in bord si can am luato de acolo merge bine,nu mai cansuma dar se opreste cand calc ambreiaju.Am fost cu ea inapoi a umblat la avans si tot asa face.am schimbat si motorasul pas cu pas si tot degeaba.Stie careva o solutie la problema mea? Sad
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Masoara fise bujii, se intimpla des sa fie defecte.
  • AR-09-HZJ

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
mersi, am shimbat fisele,am cumparat altele noi si tot asa face. Am vorbit azi cu cineva si mi-am dat seama ca de cand am schimbat sonda lamdba de atunci se opreste.Se poate sa nu fie compatibila cu masina(sonda este NGK)maine vreau sa scot sonda sa vad daca se mai opreste Question
  • AR-09-HZJ

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salut la toti.Am scos si sonda si tot asa face.Maine ii schimb si capacu la delcou ca parca ii uzat carbunele,nu stiu sigur doar stiun ca la mine este fix nu se misca nici stanga nici dreapta nici in jos nici in sus.daca nu este de la delcou imi ramane numa sa schimb calculatorul sa vad daca nu ii de la el.Este cineva din Arad care ma poate ajuta cu un calculator de proba ca sa nu dau bani degeaba pe el?
Skip ads

  • vali17kar

  • Mesaje scrise: 378
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2001 Z 16 XE(EURO 4)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Mai bine ne intrebai de un mecanic bun,in de-ale opelului,in loc sa schimbi toate piesele din motor.Intra la rubrica ,,Intalniri ClubOpel ARAD" si sigur te v-or indruma baietii la un mecanic bun! Exclamation Intra aici > https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=10824 Exclamation
  • AR-09-HZJ

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Azi am rezolvat problema.Am gasit in Aradul Nou un service m-am dus la ei le-am spus ce simtome are si rezolvarea a fost simpla,trebuia schimbata injectia.A pus una dar nu mergea bine cu ea dupa aia a adus alta si cu asta merge ca si atunci cand am aduso din Austria.Sfatul meu pt. toti care au probleme cu masina este sa mearga la mai multi specilisti si sa vada ce spune unu si altu si dupa aia sa schimbe ceva,nu cum am facut eu ca m-am dus la unu la altu si la fiecare am schimbat cate ceva si am dat bani degeaba si pe piese si la mecanic.Sper sa nu mai am probleme ca mo lasat lefter la cati bani am dat pe piese.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR