Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sal am gasit la dezmembrari un volan sport in trei spite ptr vectra b si nu pot sa-l iau ptr ca nu poate sa-l scoata de pe masina au incercat cu ciocanul cu dornu nimic nu vrea sa iasa vorba lu unu nu vrea sa plece de la noi oare gasesc la vreun service sa inchiriez sau sa cumpar de la vreun magazin de piese presa il vreau neaparat Sad
Skip ads

  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Dupa numarul de mesaje pe care le ai la activ, n-as zice ca esti chiar n00bie pe aici, atunci stau si ma gandesc ce te-a determinat sa postezi tocmai aici ?
De ce nu iei tu serviceurile din aproape in aproape pana gasesti ce cauti ? Wink Mi-e greu sa cred ca in Constanta nu ai gasi un service/mester dispus sa faca treaba asta pentru tine in maxim 2 ore ...
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca asta am sa si fac oricum mersi si toate cele bune
  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
putin spray degripant si niste zmuciri in lateral il rezolva ....iti spun din experienta iar faza cu dornul e moarte pt caseta de directie
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pentea a scris:putin spray degripant si niste zmuciri in lateral il rezolva ....iti spun din experienta iar faza cu dornul e moarte pt caseta de directie

e la dezmembrare masina, deci nu prea cred ca mai conteaza ... cel putin nu pt colegul care vrea volanul ... poate doar pt nefericitul care o sa vrea caseta ...
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
pentea a scris:
putin spray degripant si niste zmuciri in lateral il rezolva ....iti spun din experienta iar faza cu dornul e moarte pt caseta de directie


Volanul a fost scos ieri dupa o masina adusa din Anglia si pus pe alta tot ieri si astazi nu a vrut sa iasa nici mort au dat si cu spray degeaba au tras asa de tare de el ca au facut si joc la ax
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
In sfarsit am reusit sa gasesc presa de care am nevoie tocmai la reprezentanta opel asa ca maine imi schimb volanul Cool
  • denisCT

  • Mesaje scrise: 1,408
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sa pui poze ca sunt curios cum arata volanul ce a meritat atata bataie de cap Smile
Skip ads

  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Cu siguranta o sa pun poze
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am patit si eu la fel. Am schimbat spirala, si cand am pus volanul la loc , l-am pus mai la dreapta cu un pin. Cand am vrut sa il scot din nou, nu am mai reusit. Am tras de el, l-am batut, mai aveam putin si luam flexul de nervi. Apoi l-am batut usor de jur imprejurul axului si a iesit.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
tiry213 a scris:Am patit si eu la fel. Am schimbat spirala, si cand am pus volanul la loc , l-am pus mai la dreapta cu un pin. Cand am vrut sa il scot din nou, nu am mai reusit. Am tras de el, l-am batut, mai aveam putin si luam flexul de nervi. Apoi l-am batut usor de jur imprejurul axului si a iesit.
Salutare colegu, tu cand ai schimbat spiral de ce ai schimbato?, eu am un scartait enervant la volan si nu stiu de unde provine cer este ca se aude de pe langa sau chiar de la spirala si vreau sa te intreb daca vreau sa schimb spirala trebuie sa dau volanul jos? Multumesc si scuze ca m-am bagat peste topicul colegului. Numai bine
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut al3xtrana, Am schimbat spirala fiindca era rupta. Aveam eroare la airbag , nu mai mergea claxonul si comenzile pe volan. Ca sa o schimbi trebuie dat volanul jos, fiindca este amplasat in spatele bolanului, pe acelasi ax. Dupa ce dai volanul jos fai un semn ceva, sa stii cum il pui la loc. Fiindca daca nu il pui bine, si trebuie dat jos, trebuie sa il scoti cu grija sa nu rupis spirala cea buna. A mea nu scartaia.
Skip ads

  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Da cum imi dau seama dau seama daca este rupta se vede?,a mea scartaie exagerat de mult daca ea este.
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
DAca e rupta o sa ai sau eroare de airbag, sau probleme cu claxonul sau cu comenzile de pe volan. Daca toate acestea merg, atunci nu e rupta. Scartaitul e putin probabil sa fie de la spirala.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
O sa iti spun ce e spirala, poate iti dai seama daca de la ea e scartaitul. Imagineazati o felie de ananas. O gaura in mijloc, din plastic. Inauntru are o panglica de plastic flexibil, prin care trec niste fire. Cand dai de volan intr-o parte aceste fire formeaza mai multe straturi axului, cand dai in cealalta mai putine straturi
Hai ca am gasit si in poza
http://images.google.ro/img...26sa%3DN%26um%3D1
  • Ctl.madeinheaven

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
marius sa-mi zici si mie te rog la ce centru de dezmembrari ai gasit ..nu prea stiu multe centre in ct. in afara de indianu ala de la energia pe langa reprezentanta opel si cel de la valu.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Comenzi pe volan nu am, insa am o eroare de airbag, si cand am puso pe tester mi-a zis asa zisu meserias ca este nu stiu ce siguranta si ca nu am nici-un airbag sarit, acuma nu stiu ce sa mai cred sa fie de la spirala si scartaitu si airbagul habar nu am.
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ctl.madeinheaven a scris:marius sa-mi zici si mie te rog la ce centru de dezmembrari ai gasit ..nu prea stiu multe centre in ct. in afara de indianu ala de la energia pe langa reprezentanta opel si cel de la valu.



Un centru de dezmembrat exclusiv Opel exista la Corbu pe drumul spre Rompetrol
  • marius-anton

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2000 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Deci cum am promis poze cu noul volan
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR