Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
guru vezi link dat de zafirul vorbesti cu peti are mai multe, vezi pe site.
pcornel_bitis e cam maniac ca ne cunoastem Very Happy cred ca a mai bagat in Corsa lui inca pe atita cit a dat pe ea, arata bine masina dar si bani nu gluma ....
Skip ads

  • guru

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2007

  • Mesaj Privat
super tari cotierele de pe site-ul lui peti! mersi dancuciureanu, cred ca o sa comand de la el. singura intrebare e daca trimite si persoanelor fizice, ca am vazut ca "preturile sunt pentru societati comerciale". A comandat cineva de la ei pe pers fizica?
  • pcornel_bitis

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cotiera Opel GM:








____________________________
Corsa C 1.7 Di 2002
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
guru vorbeste cu peti ca a mai trimis la persoane fizice. Ai covorase portbagaj foarte utile, bandouri laterale, pleoape ....
Skip ads

  • nico3

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am luat din Vitan, e facuta in Ungaria, Armster. Mi se pare super eleganta. A fost 240Ron. Se monteaza rapid si se potriveste cu interiorul. Recomand.
  • guru

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Va multumesc tuturor pt ajutor. Am vorbit pana la urma cu peti si am dar comanda la el. Tot ce pot sa spun este ca il recomand cu caldura. Foarte politicos, prompt (am dat comanda joi si vineri dimineata aveam cotiera) si produs de calitate (cotiera Armster, foarte bine facuta, imitatie piele). A meritat fiecare leu. In weekend am instalat-o, se monteaza foarte usor: se prinde in consola in patru suruburi, gaurile pt suruburi se dau foarte usor. Rezultatul final:








Si ca sa nu mai deschid un thread nou, va intreb tot aici: as putea sa schimb parghiile ce deshid usile de la interior cu unele cromate? la fel ca la unele modele de corsa mai dotate... chiar mi se pare ca arata mult mai bine.
  • erwinrommel

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pana la urma pentru corsa D de unde luam si noi o cotiera cum este cea din pozele de mai sus?


Ultima modificare facuta de erwinrommel la Lun 28 Mai, 2007 10:12 pm
  • doodym

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2007

  • Mesaj Privat
erwinrommel a scris:Pana la urma pentru corsa D de unde luam si noi o cotiera cum este cea din opzele de mai sus?


Si eu as fi recunoscator celui care ne recomanda o cotiera pentru noua Corsa! de unde, cat ,cum?
Skip ads

  • robinbadiu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ticodriver...cotiera ai aarata bine...am vazut si in Ambient exact la fel cu 97 RON si ma gandesc sa iau una..montajul e usor?
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Montajul e relativ usor, dar, din pacate tot atata si tine. Mi se pare cam scumpa la 97roni, in Vitan si in hipermarketuri gen Cora, ea costand 50 ron. Pana la urma si eu mi-am luat Armster, cu 230 ron si e super tare, intra la fix pe consola si se monteaza in 5 minute. Despre calitate, nu am cuvinte, impecabila. E exact ca cea pozata mai sus de guru, doar ca e gri, eu avand mai mult gri in masina, avand consola centrala argintie.
  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
deci cotiera din vitan e varza?sau dau un ban mai gros ca sa am calitate?
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pana la urma, daca nu as fi avut 2 usi, sa tot rabatez scaunele, ar fi fost ok si cea de Vitan, ar fi tinut si mai mult. Dar, eu zic sa dai un ban mai gros si sa-ti iei calitate - nu exista termen de comparatie intre cele 2 la calitate.
Skip ads

  • robinbadiu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
ok...dar cotiera la 97 ron de care zic eu am vazut-o la ambient in alba iulia...si in mures...deci cu cora sau altceva de gen mai greu...
mai am o intrebare...cum pot sa adaptez comenzile de la volan pentru un mp3 player LG cu telecomanda...costul?...mersi
  • robinbadiu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mai ticodriver...poti sa-mi spui te org ce dimensiuni are cotiera montata la tine?...mersi...astept un raspuns aici sau pe robinbadiu@yahoo.com...mersi again
  • Mitzu83

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Sal,mi-am luat si eu o cotiera Armster.Foarte comoda,calitate super,incap multe lucruri in ea.M-a costat 260 ron a merita fiecare banutz.Instalare in 10 min.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Am pus si eu poze in sfarsit cu cotiera, la "masina mea": https://www.clubopel.com/vie...1329&start=20
  • Mitzu83

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Ticodriver nu sti unde as gasi si eu niste angel eyes pt corsa mea,dar eu am semnalizarea pe partea exterioare nu interioara cum ai tu.?si xenon-ul tau lumineaza spre albatru?
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Eu am luat farurile SH, de la un user de pe forum. Da cu google la pagini in limba romana "faruri angel eyes" si o sa gasesti. Semnalizarea asa o aveam si eu inainte, acum a ajuns pe mijlocul farului (asa e configuratia farurilor astora) - mufa e aceeasi oricum, stai linistit. Xenon-ul e culoare 6000K, deci alb puternic, cu o usoara tenta albastra. Daca vrei mai albastre, iti trebuie mai multe mii inainte de K ala, de exemplu 9000K.
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Cotiera la Corsa e cam aiurea. Eu am nevoie de spatiu pentru chestii indecente cu o ea, asa ca m-ar incomoda in demersurile mele bizare/normale.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Offtopic: Get a room or a bigger car Very Happy ...glumesc; oricum, se poate rabat cotiera, ca sa nu te lovesti la coate Embarassed ...glumesc din nou, nu te supara.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR