Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • maffiozo

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z1DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
m-am interesat care e treaba cu schimbatul volanului si stiu in mare despre ce e vorba. vreau sa stiu daca a schimbat cineva sau daca stie cineva un atelier sau baieti priceputi sa faca treaba. vreau preturi cu piesele inclusiv .masina e vauxhall vectra b , motor z1,6xe, 16v, euro4. la sfarsitul lucrarii vreu test de diagnostic( pt toate problemele care ar putea apare: airbag nefunctional, becuri aprinse etc)

va multumesc
Skip ads

  • Kitty

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2004 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2006

  • Mesaj Privat
si pe mine ma bate sa iau o masina din UK ca e acolo fratelo si gasesc ieftine.da inca nu am agsit pe nimeni sa ma ajute sa fac mutare in partea stanga.daca a facut cineva asa ceva sa se exprime cu idei.multumiri!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Am mai vazut unele masini ce au suferit o astfel de conversie, insa problemele aparute ulterior par a nu se mai termina. Mai bine o lasi asa si o inmatriculezi. In afara de acte mai ai nevoie de faruri sau reglajul acestora pentru condusul pe partea dreapta.
  • olivermed

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2009

  • Mesaj Privat
E o operatiune destul de dificila, desi la prima vedere pare usor. Trebuie sa schimbi aproximativ jumatate din interiorul masinii, ceea ce implica costuri destul de mari chiar daca iei piesele de la sh .
parerea mea este sa o imatriculezi asa cum este daca vrei sa iesi la pretul final mai ieftin sau sa cauti una cu volan pe stanga direct decat sa o modifici; cred ca tot acolo isi la bani si nu faci nici o afacere
Skip ads

  • photo.csp

  • Mesaje scrise: 590
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
costul este unveda la 1500-2000 eur, depinde de la mecanic la mecanic,problemle care apar ulteorior o sa vie acelasi probleme pe care se intalnesc la orice masina,
deci recoman schimbare dar la mecanici buni care au rabdare si stiu ceea ce fac
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Undeva , pe forum am citit ca la Craiova se face cu 1000E.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR