Parola noua?

Nu mi se mai aprind farurile de ceata, si cred k mi sa ars vreo siguranta, dar nu stiu unde sunt

Schema electrica
cutia cu sigurante se afla in compartimentul motor in partea stanga a masinii, sub un capac negru cu striatii longitudinale. In cartea tehnica o sa gasesti o schema cu toate pozitiile sigurantelor, sunt numerotate, si astfel vei merge direct la siguranta cu probleme. Nu o schimba inainte sa o verifici, sa fii sigur ca de acolo e problema.
Acolo, in compartimentul motor, e o cutie mai mare cu sigurante si una mai mica, mai aproape de parbriz, pe partea soferului: in cea mica e siguranta cu nr. 41 din poza atasata:
http://www.clubopel.com/alb...9a036b6e011b1.jpg
Mersi mult, am rezolvat problema. Poza a fost de ajutor
mi-am cumparat de curand un opel corsa 1,3 cdti an 2006.
dupa 1 luna in timp ce mergeam s-a oprit radio-casetofonul (care nu este original este un pioneer) si nu mai merge de atunci.
am cautat in tabloul de sigurante de sub capota dar la 35 nu are nici o siguranta (am vazut si discutiile anterioare pe forum legat de sigurante)
ma poate ajuta cineva cu un sfat
La mine 12 si 35 sunt sigurantele ce tin si sistemul audio. 35 tine si geamurile elctrice si 12 TID-ul.
Verifica si siguranta "radio-casetofonului", o gasesti in general in partea din spate a lui si are de regula 10A.
Te pot ajuta dar tre sa vad masina .nu te costa nimic doar sa ai putin timp liber uite un numar de tel si vb 0724826697
catalin76 a scris: mi-am cumparat de curand un opel corsa 1,3 cdti an 2006.
dupa 1 luna in timp ce mergeam s-a oprit radio-casetofonul (care nu este original este un pioneer) si nu mai merge de atunci.
am cautat in tabloul de sigurante de sub capota dar la 35 nu are nici o siguranta (am vazut si discutiile anterioare pe forum legat de sigurante)
ma poate ajuta cineva cu un sfat

azi am scos radio-cd si l-am probat pe alta masina merge. nu exista siguranta de 10 a in spatele radio-cd.
la 12 si 35 nu am sigurante si nu stiu ce sigurante sunt pt radio afara de acestea . cred ca o sa le probez pe rand pe fiecare
Salut inta pe mes si vb .daca esti din buc.NU incerk pe toate sigurantele ca s-ar putea sa iti dea eroare airbag-ul si alte beculete din bord
.
catalin76 a scris: azi am scos radio-cd si l-am probat pe alta masina merge. nu exista siguranta de 10 a in spatele radio-cd.
la 12 si 35 nu am sigurante si nu stiu ce sigurante sunt pt radio afara de acestea . cred ca o sa le probez pe rand pe fiecare

Unde se afla releul la pompa de benzina la un corsa C z12xe din 2001 ?
AI POZA

Aceasta poza a fost micsorata

Ultima modificare efectuata StefanTolos la Joi 02 Jun, 2011 1:32 am, modificat de 3 ori in total
Multumim, foarte buna initiativa de a posta schemele electrice. Nu se stie niciodata cind ai nevoie.
Cu cea mai mare placere,asa m-am gandit si eu Wink.
Stefan de unde sunt ? E o carte mai mare cumva?
Nu este o carte mai mare ci un software destul de interesant numit Tolerance Data .(cred ca nu mai este necesar sa spun unde poate fi gasit) Wink
Mersi ! Very Happy
presupun ca schema ptr montare YACC nu o ai nu?
Din pacate nu.

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou