Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • BOL
  • *
  • 37 mesaje
  • din 23 Jun 2006
  • Vectra 2005 Z19DT
  • Bucuresti
  • BOL

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Recomand cu caldura parcarea langa o bordura mai inalta cu precizie de "blonda" (imi cer scuze fata de blondele de pe forum) astfel incat sa le zgariati putin si atunci poti sa le tii si fara coliere ca nu le mai ia nici daca ii rogi, si gata stresul, dupa care vei reliza ca ai de pus coliere la parti mult mai scumpe la masina decat niste capace, si atunci ce faci....??? treci pe DACIE.
Skip ads

  • corsara

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 1,2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Tzutzu, ios si blonda si le-am si zgariat, si uite ca aseara mi le-au furat. Acu ma intreb ce sa fac. E valoarea prea mica pt Casco, sa iau second sau copii...
  • f1specialfx

  • Mesaje scrise: 610
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.4 90HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Solutia pentru problema in cauza e simpla:
JENTI DE ALIAJ USOR
Acele coliere se pun mai mult ca sa nu pierzi capacele pe drum..ca altfel sunt extrem de simplu de taiat cu clestele.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu ai bani sau chef de jante de aliaj, au copii in Vitan, la 50RON, arata la fel ca cele originale si sunt si destul de calitative - si-a luat un prieten de-al meu pt VW si sunt identice si ca design si ca material cu cele originale Cool
Skip ads

  • corsara

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 1,2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
banuiec ca 50 bucata. :( O sa incerc intai sa vaz daka mi le plateste Generali, si daca da, o sa mi le pun il vitrina, iar pe roti cand oi vinde masina Multam pentru raspunsuri.
  • corsara

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 1,2i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
banuiec ca 50 bucata. :( O sa incerc intai sa vaz daka mi le plateste Generali, si daca da, o sa mi le pun il vitrina, iar pe roti cand oi vinde masina Multam pentru raspunsuri.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nope, e 50 RON setul - sunt facute pe vapor, dar totusi sunt calitative Twisted Evil
  • sabin

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
nenorocitii m-au furat si p mine...acum ma zbat sa fac rost de unele noi
Skip ads

  • bogdan tanase

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 ecotec 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
salut, nu de mult am fost si eu tinta baietilor, dar daca avem asigurare casco se rezolva , nu?
eu asa am facut, si masina tot la lumina a fost parcata, dar de, asta este, acum stau cu ele sigilate si astept sa ma mut in alta zona in cateva luni, pana atunci nu-mi mai fac griji : Shocked
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,469
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am jenti aliaj pentru vara si iarna am cumparat din sellgros cu 30ron un set de capace de plastic si stau bine mersi fara panduiti(colier plastic) pe jenti. sa mai reziste si ele(capacele) o saptamana pana trec la jenti aliaj.
  • as3dyum

  • Mesaje scrise: 1,044
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
nu va impacientati...ca mn...si mie mi-a furat unu aseara...asa ca mult "succes" celor care fac treburi dintr-astea
  • as3dyum

  • Mesaje scrise: 1,044
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
aaaa...apropos...le vand pe celelalte 3.cine se baga? Cool
Skip ads

  • as3dyum

  • Mesaje scrise: 1,044
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
as3dyum a scris:aaaa...apropos...le vand pe celelalte 3.cine se baga? Cool

id mess: as3dyum
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
e nasol...eu stau pe langa Vrancea..sper sa nu fie vreo caravana cu cioraclii..care urmaresc Opeluri Wink) abia l-eam revopsit..dau impresia de jenti aluminiu..is nichelate..am pus si colierele..da ..ma bazez mai mult pe cei doi maidanezi care-s in fata blocului Smile) ca alarma..nu e cu perimetru Very Happy
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
un an deja in colentina si vatra luminoasa si nu mi le-au sutit baietii. chiar daca le suteau puneam altele noi din plastic din targ.

abia pe la anu ma gandesc sa o incalt cu niste jante de aliaj cand o sa schimb de pe cauciucurile de iarna pe alea de vara...
  • RAN
  • **
  • 86 mesaje
  • din 19 Jun 2006
  • Insignia 2010 A20DTH
  • Alta tara
  • RAN

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mie mi le-au furat in zona buna, desi doua erau zgariate si unul ciobit putin. Si erau legate cu cureluse de plastic. Asa ca nu e o regula. Antifurtul mi se pare aiurea, adica sa le stric eu cu mana mea ca sa nu le fure baietii?

Cele din targ de 50(sau 55) RON arata identic, dar nu sunt nici pe departe de calitatea celor originale, plasticul e mult mai subtire si mai casant, o ureche de prindere mi s-a crapat cand le-am montat. Dar 3 seturi costa cat un capac original...
  • alexandrudicu

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Se mai fura inca capace de masina ? Ce tara de cacat.
  • sonny

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Tara de cacat sau nu, asta e Romania... Eu unul am fost mai norocos. Noaptea trecuta m-au fericit baietii sa le ia pe toate 4, chit ca erau legate cu coliere de plastic, in ultimul hal de jegoase dupa ce masina a facut 500km pana la Targu Mures, si putin zgariate pe margine. Insa am inteles ca e cererea mare la noi in oras. Smile) Iar Vectra C destul de putine. Oricum partea buna abia acum incepe... Am umblat toata ziua dupa comenzi de capace...dupa imitatii... bine ca nu am aruncat cu banii. Seara am iesit cu 2 prieteni prin oras, si aflu ca vinde unu 4 capace de vectra la 2 blocuri de mine. Ne ducem peste el, noi vre-o 7, ei vin vre-o 9 dupa o rafuiala verbala la telefon, ca la sfarsitul serii sa o dam la pace si sa mi recuperez capacele Very Happy. Chiar nu imi imaginam ca intr-o zi mi se vor fura capacele si o sa le gasesc in aceeasi zi...si in aceeasi stare Razz macar de le spala si ala putin. Acum ma gandesc serios la niste jante de aliaj...
  • ionutz84

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salut tuturor corsarilor!am si eu nevoie de ajutor din partea voastra,am pe corsica mea jante originale opel pe 14" si au antifurt..(capacul acela pe mijloc in dreptul prezoanelor)problema este ca nu am cheia (asa am luat masina fara ea ).Stiti cumva de unde as putea sa cumpar una sau trebuie sa sparg acel antifurt....?NU vreau sa ajung in ipostaza sa fac pana si sa fluier pe langa masina Rolling Eyes Sper ca ma poate ajuta cineva.
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
pune niste pzoe
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR