Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • alex08ali

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Frontera 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salutare
am un joc in coloana de directie( axul dintre volan si caseta de directie) nu e mare dar ma gindesc sa iau masuri
jocul este la mijlocul coloanei sub burduful de cauciuc. se poate repara? exista un kit de reparatii sau trebuie sa schimb coloana? ce trebuie sa fac ?
Skip ads

  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Acolo este o cruce cardanica. N-am desfacut burduful sa vad daca-i demontabila sau nu dar presupun ca nu e demontabila. Daca e demontabila schimbi doar crucea daca nu cu coloana cu tot.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,
Cred ca am si eu aceeasi problema, dar nu simt decat cand iau gropi....joc la volan cand masina sta pe loc nu am.
Oare la mine e demontabila sau nu?
Opel astra H
  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Naiba stie ceva de ASTRA daca aici tot e sectiunea FRONTERA Very Happy. Clar nu are aceeasi coloana de directie.
Skip ads

  • alex08ali

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Frontera 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2010

  • Mesaj Privat
@Frontera_A multumesc de raspuns
nu stiu ce e acolo dar nu cred ca e o cruce pt ca are dimensiuni foarte mici si e de forma lunguiata pare mai degraba ceva pe caneluri. nu ma pricep si poate vorbesc prostii.masina e frontera sport 2.0 i din 93. daca stie cineva ceva concret va rog sa ma luminati si pe mine Smile jocul nu e mare si nu deranjaza in functionarea masini dar vreau sa nu mai fie acolo.
  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Astazi de curios m-am uitat si eu mai atent la coloana. N-am dat masonul jos insa dupa cum am pipait intradevar nu pare a fi o cruce ci un altfel de cuplaj. Cert este ca dupa cum am vazut nu ar prea parea reparabila nici cuplajul nici crucea care e pe axul casestei. Probabil ca este "cu totul" pe marca si model de masina. La GM poti sa te astepti la asa ceva.
La Porsche am coloana formata din 2 cruci si o bara intre ele. Crucile au dinti in capatul celalat si vin prinse pe ax volan respectiv caseta. Insa a trebuit sa cumpar bara cu cele doua cruci pentru ca nu se livra kit de reparatie doar pentru cruci.

Deci......n-as prea crede ca vei gasi un kit de reparatie poate cel mult burduful de cauciuc.
  • Tegero_Utilaje

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Vindem rulmenti INA F-228032.2, la comanda, din import !
Pretul este de 101.85 euro + taxa transport 50 euro + TVA, livrare in 7- zile lucratoare.

detalii:





Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR