Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
gabone71,
Ai acum ocazia...sa arzi dvd-uri cu "carul", au incercat si altii si... Confused

Ibanias,
Nu trebuie sa te supere acest lucru...,cine stie despre ce este vorba bine, cine nu ...,nu.
Asta este, nu bagi mana in buzunarul nimanui, banuiesc ca nu faci lucrul asta pentru bani...,atunci, de ce trebuie sa te justifici... Question

Daci,
Oricum ai incerca, spatiul de stocare este insuficient sa acoperi marea "cerere", asa ca cine are nevoie de harti mai noi, va trebui sa se limiteze la posibilitati... Idea
Skip ads

  • axe23lll

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2015

  • Mesaj Privat
*ibanias
Sa nu se înțeleagã greșit, nu am nimic cu persoanele care fac bani, stima, dar mã gândesc ca nu este locul potrivit pentru asta.
Cd ul este undeva la 150 euro sa zicem 200 cu tot. Cred ca poți sa-ti amortizezi investitia cu un 20-25 euro decent. Pentru profit sunt site-uri de profil. Plus ca din ce înțeleg de la tine nici nu se poate copia tot cd-ul, doar o mica parte. Asadar revin cu întrebarea, este decent sa ceri 60 euro sa copiez 25% dintr-un produs care face 150-200 euro? Și când vreau alta tara? Mai plãtesc 60?
  • deleted-55100

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2010

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:gabone71,
Ai acum ocazia...sa arzi dvd-uri cu "carul", au incercat si altii si... Confused

Ibanias,
Nu trebuie sa te supere acest lucru...,cine stie despre ce este vorba bine, cine nu ...,nu.
Asta este, nu bagi mana in buzunarul nimanui, banuiesc ca nu faci lucrul asta pentru bani...,atunci, de ce trebuie sa te justifici... Question

Daci,
Oricum ai incerca, spatiul de stocare este insuficient sa acoperi marea "cerere", asa ca cine are nevoie de harti mai noi, va trebui sa se limiteze la posibilitati... Idea


gyzmo
Stii cumva care au fost motivele pentru care altii au esuat in a copia DVD-ul? Eu nu as exclude inca posibilitatea asta pentru ca exista foarte multe software-uri care pot sa multiplice CD/DVD-uri protejate. Daca vreun membru al clubului poate oferi DVD-ul pentru a incerca copierea, eu sunt dispus sa aloc timp si bani pentru DVD-uri goale.
Eu, unul, as fi dispus sa dau 200-300 ron pe un DVD-copie pentru ca ar avea toate hartile si l-as tine tot timpul cu mine in masina.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
S-au laudat multi cu versiuni de copiere, se pare ca a fost un mare ...fas.
Deoarece au program mai complex de criptare, atat la inceputul scrierii cat si la final, care din pacate multi( mai avizati decat mine), nu au reusit sa-l "sparga", mai depinde si de programul de copiere(.iso)...
Din 2011 pana in prezent, nu prea s-au gasit "binevoitori"...
Ai deja doi colegi din zona, contacteaza-i si vezi ce poti face.
Bafta, asteptam vesti bune de la tine... Wink

Si nu sunt sigurii( cei de la Navteq), care au "reusit" sa protejeze "investitia", vezi navigatiile de pe VW din 2007-2008(MFD 2), un alt exemplu destul de elocvent, nici pana astazi nimeni nu a reusit sa "decodifice" acest "secret"...,drept urmare posesorii acestui sistem nici macar nu au o harta a Romaniei, noi macar suntem mai "fericiti"...
Skip ads

  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Cauta mai bine si o sa vezi ca nu se poate, au incercat destui. Nu sint un novice in ale PC-ului ... se gasesc iso-uri destule pe net, se poate clona . Parerea mea e ca unitatea face cumva un check si vede ca DVD nu e original. din punct de vedere al vinzarilor s-au gindit bine Opel cum sa impiedice heckareala sau share-ala. Facem memoria mica la device ca sa fie musai sa ai DVD si nici nu spargem tarile individual ci le grupam pe zone. Daca Germania, Franta, Italia, Spania erau despartite cum e pe pe android , atunci puteai incarca in DVD800 mai multe tari/zone de interes pentru fiecare.
  • deleted-55100

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Nu exista CD/DVD care nu se poate copia, exista doar CD/DVD-uri in care nu s-a investit destul timp si efort. S-a spart protectia la DVD-uri mult mai complexe si mai bine protejate decat astea.
Dar totusi, trebuie sa va dau dreptate gyzmo si Ibanias, nu s-a gasit inca o cale usoara de a multiplica acest DVD cu toate ca au incercat deja destul de multe persoane pana acum.

Eu, personal, nu agreez ideea ca de fiecare data cand fac un drum in afara, sa merg sa cumpar harti de la cineva. Ma gandesc serios ca imi cumpar un DVD original.
De asemenea, daca mai sunt doritori (max 2-3 din TM) am putea sa-l cumparam impreuna si sa il share-uim.

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva cu mesajele mele, nu au fost cu intentia de atac la persoana.

Offtopic: gyzmo ti-am trimis un PM in legatura cu manualul de reparatii pentru Insignia. Multumesc anticipat!
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Cum ajung la București ti-l trimit...
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
axe23lll a scris:*ibanias
Sa nu se înțeleagã greșit, nu am nimic cu persoanele care fac bani, stima, dar mã gândesc ca nu este locul potrivit pentru asta.
Cd ul este undeva la 150 euro sa zicem 200 cu tot. Cred ca poți sa-ti amortizezi investitia cu un 20-25 euro decent. Pentru profit sunt site-uri de profil. Plus ca din ce înțeleg de la tine nici nu se poate copia tot cd-ul, doar o mica parte. Asadar revin cu întrebarea, este decent sa ceri 60 euro sa copiez 25% dintr-un produs care face 150-200 euro? Și când vreau alta tara? Mai plãtesc 60?


Nu ma supar pentru pareri pertinente. Incerc sa ma explic coerent.
Ca sa fie clar, in cazul in care n-ai citit bine, eu am cerut decent ,cit zici tu, dar daca era doar unul in Banat (inainte sa-l cumpar) cu 250 dadeam banii astia, mai ales ca nu circul des ca sa am nevoie fest de update-uri. Ce aveam eu era originalul 2009 al masinii.
Nu cumparatorul stabileste pretul , ci el poate doar decide daca accepta. Aici este locul potrivit sa ne ajutam, dar tu cum ma ajuti pe mine cind eu te ajut incarcind harti? Cu multumesc? Si in frigiderul meu stau bine berile reci ! Da-i mai interesant sa speculam ce profit am eu fata de cum pot sa va ajut pentru o suma infima... Daca insisti, ma opresc fix la recuperarea sumei de 900 lei + 100 contributia mea si atunci va fi corect, doar ca altii vor trebui sa-si cumpere alt DVD original.
Si nu este 150-200 ci 226 euro luat de la mama lor Here.com Olanda. Dracu stie cu ce il transporta la 22 euro, cu calu'...

Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
La anul apare urmatoarea versiune...
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
gyzmo a scris:gabone71,
Ai acum ocazia...sa arzi dvd-uri cu "carul", au incercat si altii si... Confused

Ibanias,
Nu trebuie sa te supere acest lucru...,cine stie despre ce este vorba bine, cine nu ...,nu.
Asta este, nu bagi mana in buzunarul nimanui, banuiesc ca nu faci lucrul asta pentru bani...,atunci, de ce trebuie sa te justifici... Question

Daci,
Oricum ai incerca, spatiul de stocare este insuficient sa acoperi marea "cerere", asa ca cine are nevoie de harti mai noi, va trebui sa se limiteze la posibilitati... Idea



Eu incasez o data, apoi daca are nevoie de Germania ori Franta, vine , sterg ce are, bag ce vrea, se intoarce din excursie si ii pun inapoi altceva sau ce a avut inainte. Nu vreau sa se creada reclama. Am dat si vreo 200 Euro pe DVD...

Mult timp am studiat pe site-ul de GPS-uri under..etc. si nu au reusit sa il copieze.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
In cazul in care nu stii, poti seta o destinatie dintr-o tara care nu este incarcata, insa nu la nivel de strada si numar, "apeleaza" la memoria interna..., asta este si cauza din care pe parcursul update-urilor capacitatea de stocare scade de la un update la altul...
Iti garantez, ca de la urmatorul update, vom ajunge ca cei care detin CD500, sa putem incarca cel mult trei harti...,atunci sa vezi "aglomeratie" ce se va strange la "usa" ta... Wink
  • deleted-100538

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Deci sa ma consider norocos ca eu am primit Europa vest + Europa de Est +Ro?
Nu vreau sa par fitos dar am un suport pentru telefon și cu aplicații dedicate parca îmi bucura mai mult decât navigația de pe mașina care este foarte simplista arãtând doar o "linie" ce se numește drum +ca in multe zone m-am trezit "off-road" (hãrțile fiind din 2011)

Kit-ul meu de navigație este
Suport telefon
Încãrcãtor bricheta
Aplicații cu hãrți offline
Skip ads

  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Am drum maine la Brasov,ma poate ajuta cineva din zona cu harta Romaniei pt cd 500 my 2011 ?
  • taloi2005

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2012

  • Mesaj Privat
multumes colegului gyzmo pentru amabilitate, apelati cu incredere!
  • balanel

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2007

  • Mesaj Privat
cine ma ajuta si pe mine cu o harta pt cd500 my 2011, romania grecia bulgaria turcia, sau cum o fi pachetul.?
bucuresti sector 1
ms
  • vladspaniolul

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Grandland X 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cine ma poate ajuta si pe mine cu Harta Romaniei pentru CD500 my2009-2010 in Constanta sau imprejurimi ?
  • S0rc3r3r

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Salut !

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu harta roamniei, grecia, croatia ... , dvd800 Opel Insignia. Sunt din Cluj Napoca.

Multumesc anticipat.
  • yo_mitza99

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2015

  • Mesaj Privat
am un insignia din 2009 ..navi 800..fara harta romaniei ... se poate face ceva ?..sunt din tm..multumesc!
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Da, sa vorbesti cu un coleg sa iti memoreze harta sau sa cumperi un CD.
  • yo_mitza99

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2015

  • Mesaj Privat
este careva din tm sau prin apropiere care ma poate ajuta ? Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR