Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Sam77

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2016

  • Mesaj Privat
lbanias a scris:Am eu. Vezi private mesage.


Ceau!

Poti te rog sa-mi dai mai multe detalii,din ce an ai update-ul si cat spatiu ocupa? Evident si ce doresti in schimb Smile

Ms!
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
vad a scris:Am primit astazi discul cu versiunea de harti 2015/2016 ... la o prima vedere nici o diferenta intre discul 2014/2015 si acst disc .
Nu a fost adaugat pasajul subteran de la Casa Presei din Bucuresti, stradutele de la mine din cartier ce apareau ca fiind neasfaltate sau inexitente, ( nu imi dau nici eu seama, apar cu gri ), apar la fel si pe aceasta versiune.

Ramane sa mai cercetez prin plimbarile mele si revin cu detalii .
Cei drept, dupa ce am vazut ca nu exista diferente vizibine, la o cercetare mai amanuntita, pe site-ul navigation.com apare scris:
" * Map data collected by HERE at the Q3/14. " - asta inseamna ca detalierea hartilor sunt la nivel de 2014 .

O alta particularitate, cand am introdus acest disc 2015/2016, navigatia nu a mai cerut sa-si faca update de firmware ca la celalat disc 2014/2015. Doar cand am intrat in memorie sa adaug hartile, a aparut un mesaj cum ca hartile de pe acest disc sunt mai noi decat cele din unitatea discului si va trebui sa le stearga pe acelea mai intai.


@vad, vin cu o intrebare: apare continuarea autostrazii dintre Arad si Nadlac in varianta 2015/2016? Pe DVD-ul meu cu versiunea 2014/2015 nu apare, decat cea de la Arad spre Lugoj. Sunt curios daca au facut update in zona mea. Multumesc in avans!
  • vad
  • **
  • 65 mesaje
  • din 11 Dec 2012
  • Insignia 2011 A16LET
  • Bucuresti
  • vad

  • Mesaje scrise: 65
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Nu am verificat, daca ai putea sa-mi dai o coordonata exacta a locatiei unde se termina la tine sa pot gasi mai usor ... daca nu, o sa incerc sa caut pe harta zilel urmatoare . repet, hartile sunt la nivel de sfarsit al anului 2014 ( probabil cel mai sigur sunt din vara lui 2014 ) .
  • rudy_80

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2013

  • Mesaj Privat
a incercat cineva cu metoda de aici - http://www.stevejenkins.com...avigation-dvd-cd/
El zice ca merge si pentru DVD-uri GM.

@ghimpeleotravitor - daca merge pune ISO-ul pe un share sa il transmitem mai usor.
Si eu sunt interesat de ultima varianta pentru My2011
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Voi incerca si eu conform linkului.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
vad a scris:Nu am verificat, daca ai putea sa-mi dai o coordonata exacta a locatiei unde se termina la tine sa pot gasi mai usor ... daca nu, o sa incerc sa caut pe harta zilel urmatoare . repet, hartile sunt la nivel de sfarsit al anului 2014 ( probabil cel mai sigur sunt din vara lui 2014 ) .

Asta mi se pare jecmanire, adica 2016-17 are harti de 2014, cind 2014-15 are 2013!
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Teaser...


Acum incerc...voi reveni cu rezultate si explicatii (inclusiv printscreen-uri)...deocamdata creez imaginea iso.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Am revenit, am urmat pasii din link-ul pus de rudy. Am transformat DVD-ul in .iso file, l-am scris pe DL si rezultatul e negativ. Daca ma puteti ajuta, daca gasisiti, layer break -ul pentru imaginea .iso la scriere in ImgBurn pentru ca eu am incercat "Calculate Optimal". Din experiente anterioare, stiu ca e imprtant layer break-ul, dar eu il foloseam pentru stealth ale alte DL-uri si il obtineam cu un alt program care nu-mi recunoaste .iso-ul DVD-ului hartii.

Mai jos imaginile vorbesc de la sine:

Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Nu merge...din cauza ca fiecare fisier este criptat cu un soft special, eram curios daca vei reusi, nu am vrut sa te dezamagesc de la bun inceput..., eu am "ars" de-a lungul timpului peste 50 de dvd-uri de 7.5Gb...si rezultatul a fost acelasi.
Nu avea cum sa mearga cu un program de decriptare free..., poate cu unul mult mai "avansat"...
Daca ar fi mers..., pana acum era net-ul plin de "clone"...
  • Kamob

  • Mesaje scrise: 864
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2007

  • Mesaj Privat
GM a folosit un soft korean, numit Alpha-ROM. Explicatii detaliate despre ce face se gasesc pe net, destul de usor. Se pare ca exista un soft de scriere care poate reproduce sectoarele scrise suprapus de catre Alpha-ROM si poate citi si jumatatea de sector scrisa invers, dar e in japoneza.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Stiti cum e, inveti mai bine din greselile si incercarile proprii...
Deja o dam spre alta directie discutia, asa ca nu cred ca o vor tolera mult timp adminii... Smile
  • gabigabriel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
Ma poate ajuta cineva din Constanta sa instalez in memoria dvd-ului navi 800 la o insignia din anul 2010 harta Romaniei.
Multumesc
Skip ads

  • cristib76

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Salut!
Ma poate ajuta cineva din Lugoj sa instalez in navi 800(My2011) la o Insignia din anul 2011 harta Romaniei, contra cost bineinteles.
Multumesc
  • rudy_80

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Kamob a scris:GM a folosit un soft korean, numit Alpha-ROM. Explicatii detaliate despre ce face se gasesc pe net, destul de usor. Se pare ca exista un soft de scriere care poate reproduce sectoarele scrise suprapus de catre Alpha-ROM si poate citi si jumatatea de sector scrisa invers, dar e in japoneza.


Ce zice @Kamob apare si pe alte forumuri: ex: create a backup copy of a Navteq dvd.
S-ar parea ca acesta e soful care permite citirea sectoarelor scrise suprapus: vMediaMaster.

Daca inteleg eu bine cu Google Translate pe site-ul producatorului http://www.tomcat.jp , solutia lor stie sa faca AlphaRom, SafeDisk, SecuRom etc si costa 12,980 Yen - aprox 103Eur. Nu stiu cum se descurca de fapt.
Exista o versiune de trial. Nu inteleg daca limitarea este legata de timp, numar de DVD-uri pe care le poate clona sau numar de fisiere sau GB (cu alte cuvinte daca am putea trage macar un DVD cu softul respectiv sa ne asiguram ca merge).
  • cristib76

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2016

  • Mesaj Privat
gabigabriel a scris:Salut!
Ma poate ajuta cineva din Constanta sa instalez in memoria dvd-ului navi 800 la o insignia din anul 2010 harta Romaniei.
Multumesc


Pt Constanta: http://olx.ro/oferta/opel-c...Q.html#f3ec67ad2b
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
In Craiova, are cineva hartile 2015-2016 pentru Insignia 2009 DVD 800 ?
  • mihai0909

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2012 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2013

  • Mesaj Privat
ÃŽn Oradea are cineva hãrțile 2015_2016 pt insignia 2012 dvd 900
  • adinpop

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cristib76 a scris:Salut!
Ma poate ajuta cineva din Lugoj sa instalez in navi 800(My2011) la o Insignia din anul 2011 harta Romaniei, contra cost bineinteles.
Multumesc

Daca ai drum in Alba, te ajut eu!
  • marcutz

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2011 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2013

  • Mesaj Privat
in galati este cineva care ma poate ajuta cu actualizarea harttilor la o insignia 2010?
  • rubikx

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Salut! Stie cineva daca o sa apara versiunea 2015-2016 pt Opel Insignia MY09 DVD800 ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR