Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut, imi cer scuze daca s-a mai discutat despre treaba asta, dar eu nu am gasit nimic despre produsele destinate curatirii tapiseriei interioare. Vreau sa curat si eu acesta "componenta" importanta a masinii, si nu reusesc sa ma hotarasc intre mai multe tipuri de produse/producatori ... In momentul asta oscilez intre :
1. Formula1 - o sticla galbena, 35 de lei, scrie pe ea "professional"
2. Prevent - un spray cu o perie galbena, 20 de lei in promotie (daca vreti va spun unde dar nu vreau sa se creada ca fac reclama)
3. Nigrin - un spray simplu, fara perie, 15 lei, tot in promotie
Ati folosit vreunul din cele 3 produse ? ati folosit altceva ? dati si voi detalii extinse (metode, durata operatiunii, materiale folosite).
Skip ads

  • serioussam

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2008

  • Mesaj Privat
eu am incercat cu biocarpet spray, eram obsedat de niste urme de pete, biocarpet-ul il avem de anul tecut (la ger mi-a inghetat), a scos el ce a scos, dar mi-a ramas la scaun sofer o urma rotunda de transpiratie care este vizibila doar dinntr-un anumit unghi........................si tind sa cred ca este de la faptul ca mi-a inghetat in iarna asta spray-ul in masina si si-a pierdut din proprietati................. sau nu si e bomba
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Poti sa folosesti : 2. Prevent - un spray cu o perie galbena, 20 de lei in promotie (daca vreti va spun unde dar nu vreau sa se creada ca fac reclama)
Sau biocarpet pentru covoare si mochete ( amesteci bio cu apa intr-un vas pana face multa spuma apoi intinzi spuma din abundenta pe locul patat , freci cu o carpa, burete sau perie si lasi sa se usuce) eu asa am scapat de 2 pete maricele de pe banceta spate.
  • MARINDANIEL

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
are cineva idee de unde pot lua si eu o tapiserie de interior de opel astra f hatchback ca pe al meu l-am spalat si s-a dezlipit panza si cat costa va rog daca aveti de vanzare sau stiti unde sa il repar sau cum
Skip ads

  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am folosit Preventul, pare ca face treaba bunicica, cel putin pe negrul ala de pe scaune se vede o diferenta, e negru negru, nu mai e prafuit asa, in schimb aveam un fel de pata pe bucata pe care am incercat si vad ca nu a disparut (adevarul e ca totusi nu am stat sa frec cum trebuie, doar am pus asa un pic sa vad cam cum se comporta) - in week-end probabil ca o sa fac operatiunea pe toata tapiseria si va tin la curent.
@MARINDANIEL : incearca pe la Bazar, posteaza acolo o cerere, aici dupa cum vezi discutam altceva ... bafta !
  • MARINDANIEL

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ms frumos bx3m imi cer scz ca am postat aici dar is nou mii ms
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu am avut din Franta un fel de spray cu o spuma alba.A facut treaba buna.
In schimb as merge pe biocarpet.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Se gaseste in selgros un spray albastru cu capac galben, nu retin marca, pretul foarte accesibil, 14 lei. CU 2 tuburi am facut luna tapiseria in toata masina.
Insa orice produs ati folosi tot nu iese ca la o spalatorie unde spala cu aburi, pentru ca produsele de la tub/spray nu reusesc sa curete si buretele din scaun foarte bine si astfel daca cea mai mica picatura de apa ajunge pe tapiseria curata acolo va ramane o pata...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR