Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • luchyan_vectra_a

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1990 1.6 sv
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salut! am un opel vectra A din 1990 motor 1.6 sv 80cp si am o problema cu masina. Mai exact mi s-a rupt axul cu came iar problema este ca nu gasesc altu la dezmembrari desi am cautat prin foarte multe locuri....iar nou este destul de scump.Are cineva vreun ax cu came cu excentrice de vanzare second dar nu ax pentru modelele cu pompa de benzina electrica deoarece eu am pompa cu cama. Daca are cineva ctn_luchyan este id meu. Multumesc !
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Cauzele care au determinat ruperea axului le-ai determinat. Degeaba schimb axul risti ca si cel care-l montezi sa se rupa.
O posibila cauza este lipsa presiunii de ulei in rampa. Pompa de ulei este imbatranita sau sorbul din baie este infundat.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
se mai rupe de batranete.eu recoman nou.cam 350 ron. sau vezi la cielo daca se pupa dar ai in vedere ca alea sunt si mai proaste.
  • luchyan_vectra_a

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1990 1.6 sv
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns, dar am reusit sa gasesc ax cu came si l-am inlocuit.cu ungerea nu are probleme...dar mi s-a mai rupt o data acu vreo 3 ani si e posibil sa mi se fi ovalizat semichiloasa, asta mi-au zis mai multe persoane si alta cauza nu vad.....tocmai deasta o data cu axul am schimbat si semichiuloasa
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR