Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • skypanu

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Aveti o idee cum as putea rezolva o problema legata de oglinda din parte dreapta a masini mele ? ideea este ca nu mai merge reglata decat stanga-dreapta, sus-jos nu mai merge.... de la ce sa fie ... dau o bere Idea
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
De la mecanismul din ea. Desfacuta si vazut ce-i pe acolo.
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
In primul rand asculta daca merge motorasul la aceasta incercare (sus - jos), daca merge incearca sa misti cu mana oglinda - poate fi blocata fizic... sau poate a incercat careva sa ti-o fure si e partial scoasa din baza....

Bafta.
  • Seinfeld

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 1.9CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Daca ai rabatat-o spre in fata ti-ai taiat cablul ce duce la motorase. DEFECT de FABRICATIE .. se "forfecheaza" singur
Skip ads

  • dimciu_stefan

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT 120cp Cosmo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
aceeasi problema si la mine, cum o demontez sa vad ce se intampla ''in insede-ul'' ei? pasii de urmat, eventual poza ceva... numai bine!
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ia 2 carlige fine si trage usor de oglinda. Daca este originala si nu au fost facute lipituri, iese extrem de simplu. Cunosc din experienta cand le-am pus dupa ce au fost furate. Fara oglinda, ai tot mecanismul la dispozitie si este foarte simplu sa vezi ce are si sa-l desfaci. M-as mira sa fie de la rabatat, mecanismul este prea simplu sa faca asemenea complicatii.
  • Seinfeld

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 1.9CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
1. Oricat de simplu ar fi mecanismul daca s-a taiat cablul care alimenteaza motorasele atunci sigur nu functioneaza.
2. Daniel metoda ta nu este cea corecta si isi va rupe suportul de plastic al oglinzii. Se desface capacul de plastic prin tragere spre in fata, dupa care o sa vezi patru orificii unde bagi surubelnita si desfaci clemele de prindere a oglinzii dupa care o tragi in fata. Daca ai cablul taiat vei observa dupa ce dai capacul jos, nu e nevoie sa dai si oglinda.
Bafta!
  • dimciu_stefan

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT 120cp Cosmo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Seinfeld are dreptate. Probat de mine, asa era, cablurile retezate.
  • aauto

  • Mesaje scrise: 394
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salutare!
Astazi am gasit oglinda lovita in parcare,practic sticla cazuta si statea in firele de la incalzire...nimic grav la prima inspectie dar am constat ca una din tijele de dirijare a motorasului era rupta,am incercat sa lipesc dar se pare ca tine.
Intrebarea mea este ptr voi,dragi colegi se poate schimba doar tija sau intreg ansamblu de dirijare(rozeta) fara motoras,asta in ideea ca poate printre voi gasesc o oglinda defecta? Ati incercat sa demontati motorasul ?se poate....cum?
La cati nervi aveam azi mi- a fost frica sa incerc acest lucru ca sa nu stric si mai mult ceva pe acolo.

Multumesc frumos si aveti grija unde va parcati masinile in supermarketuri ca uitati ce se poate intampla...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR