Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • doru_s

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
[editat]
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@ doru_s: o firma creata in 1998, care si-a inceput activitatea in 2001, raporteaza ca a inceput sa vanda in 2008 si nu in tara (ci in Italia), abia in 2009 au inceput sa vanda si in RO si auzim de ei abia in 2011 ...
mie nu mi se pare decat o alta "carpatica" ...
istoricul: City Insurance
daca va uitati pe graficul de evolutie, s-a "lansat" odata cu aparitia PAID (Pool-ului de Asigurare Împotriva Dezastrelor Naturale) ... adica au mirosit ca pot manca si ei o bucata de paine gratis de pe spinarea romanilor
apar ca societate de asigurari agreata de CSA ... problema se pune cat de seriosi or fi ...
  • doru_s

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pai si sa imi fac eu probleme daca in eventualitatea unui accident astia il platesc pe despagubit sau nu?
La RCA pentru mine important e pretul, de restul sa se ocupe CSA-ul ca ei i-au dat autorizatia si au un fond de garantare si daca nu plateste asiguratorul trebuie sa plateasca fondul. Nu?
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cauta (chiar pe forum aici) discutii legate de Carpatica ... de cele mai multe ori, ori s-a dat culpa comuna (adica au platit ambii implicati in incident), ori au dat refuz de plata si cel care a provocat incidentul a fost dat in judecata pt plata daunei ...
asa zic mai toti "eu am dat asigurarea, sa se descurce" ... dar nu se gandesc ca o pot pati si ei la randul lor ... si cand o patesc, sa-i vezi ce se revolta ...
Skip ads

  • doru_s

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Pai daca nu trebuie sa fiu de acord cu ce decide asiguratorul, nu imi convine nu semnez, merg la CSA depun reclamatie si le retrage autorizatia de functionare sau ii amendeaza ... daca ii ameninti cu CSA-ul o lasa mai moale ca toti se tem de controale. Si daca City asigurari exista din 1998 cum scrie la ei pe site nu cred ca sunt pusi pe tzepe daca era asa trageau tzeapa pina acum si plecau. [editat]
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
degeaba ii ameninti cu CSA-ul (vezi Carpatica) ... sunt mana-n mana cu ei ...
intreaba-te de ce din `98 de cand s-a infiintat nu s-a auzit nimic de ei pana in 2009 cand a aparut PAID-ul ...
  • doru_s

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Ai dreptate ... dar nu s-a auzit nici de bine dar cel mai important e ca nu s-a auzit de rau. Eu merge pe prezumtia de nevinovatie ... pina nu se dovedeste altfel deocamdata sunt nevinovati.
Mi-am facut polita pe site si am platit cu cardul. Astazi mi-a venit prin curier acasa Smile
Urati-mi bafta, sper sa nu am nevoie de ea doar daca ma opreste politia.
  • doru_s

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Antz a scris:Tot ce inseamna UNIQA este o mare teapa...
Acum 1 an a trebuit sa repar fosta masina(Logan) pe RCA facut la UNIQA. Pentrut niste avarii minore in valoare de 1500RON am ramas fara masina 10 zile. 2 zile a durat reparatia, restul a fost tiganie cu UNIQA datorita faptului ca nu dau avize de plata in Cluj-Napoca; dosarele fiind trimise la Bucuresti. Intr-un final am recuperat masina doar dupa ce au facut plata deoarece avize nu se dau.
Sincer sa fiu nu va incurcati cu ei, si rugati-va sa nu ajungeti la ei penrtu a va repara masina pe RCA.


Mari jegosi sunt astia si un prieten de-al meu tocmai a avut probleme cu ei, tot asa, nu putea sa isi scaota masina din service pentru ca nu plateau astia de la Uniqua
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR