Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Salut , am nevoie de o mana de ajutor, unde pot merge in octombrie la munte ? , vreau ceva ieftin , rustic si multa liniste , fara trasee doar odihna si peisaj , daca stii da-ti cu parerea , mersi
Skip ads

  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
"rustic si multa liniste, odihna si peisaj" - cam greu in romania... chestia asta o gasesti doar daca te ghidezi dupa criteriile:
- sa ajungi undeva unde este greu accesibil cu masina
- de obicei linistea creste o data cu altitudinea

Vad ca esti din Constanta, iti recomand sa incerci in muntii vrancei, in zona Lepsa. Am fost acolo anul trecut si era super ok si frumos.
Iti recomand si odihna "activa" sa faci Cheile Tisitei - traseu superb mai ales acum toamna. Este un traseu usor, nu prea ai de urcat, se merge mai mult drept. Recomandat lanterna pentru tunelul lung din capatul traseului. Iti garantez ca te vei odihni beton dupa ce mergi pe acest traseu Smile

Pentru un mic preview al zonei vezi aici:
http://www.google.ro/images...=1680&bih=793

Mai ai acolo cascada putnei, o manastire frumusica, daca ai chef si finante poti sa mergi cu ATV pana in Soveja, drumul e f frumos si la cat de F**ut e se preteaza perfect pentru ATV.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat

e una din cabanele ocolului silvic manastirea casin/bacau. e mai mult decat rustic, nu ai curent,semnal tlf, e cam la 20 km pe drum forestier. au generator pe benzina totusi. sunt mai multe cabane, pretul e mic ,mai poti negocia direct cu padurarul. mai multe imagini poti gasi pe net.
  • toma_marius

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2006

  • Mesaj Privat
interesante sugestiile , deja caut, aveti idee daca se gaseste cazare cu 40 de ron pe noapte ? adica concret am fost am vazut a fost ieftin etc , vreau in tara din comoditate plus ca imi terebuie odihna multa .
Skip ads

  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
la 40 ron/noapte in nici un caz nu cred ca te odihnesti, eventual te enervezi Smile)
  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Gasesti cam la pretul asta la Gura Haitei, linga Vatra dornei. Camere decente, baia pe hol, foarte curata, apa calda, bucataria la dispozitie, zona de luat masa, gratar, drum accesibil pe orice vreme. E la intrarea in Calimani, pensiunea se numeste Perla Calimanilor.Pentru odihna sau o distractie cu un grup de prieteni e superb, mai ales ca e foarte ieftin. Daca esti interesat iti dau detalii , dar distanta e destul de mare.
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am fost eu in concediu anul trecut la inceputul lunii octombrie si recomand cu mana pe inima
MARAMURES !
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu am fost in Gura Humorului, nu in oras, la cca 3 km de oras. Am stat la pensiunea Aura cu 80ron/noapte((asta anul trecut), odihna din plin..., soseaua principala departe de pensiune
(cam 500m)-drumul ducea catre Manastirea Voronet, obloane de lemn la ferestre..., pot sa-ti spun ca ma sculam pe la ora 11, liniste totala. Din pacate nu avea restaurant, in rest a fost super...
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Poti incerca pe platolul bucegi sunt cateva cabane. Intrarea in zona se face prin Moroieni si ai zanoaga, bolboci, coteanu etc.. daca te bate gandul mai detaliez.
  • irmscher O1

  • Mesaje scrise: 287
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Lacul Belis- jud. Cluj. Munte si apa la un loc... Mirific... Peisaj de vis si muuuulta liniste.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR