Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • leprone

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2010

  • Mesaj Privat
vreau sa imi curat instalatia de climatizare si pe spray-ul cumparat spune sa pulverizez in dreptul grilelor de recirculare a aerului. am dar drumu la recirculare, insa nu am sesizat pe unde trage aer. stie cineva unde anume sunt amplasate grilele de recirculare?
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
leprone a scris:vreau sa imi curat instalatia de climatizare si pe spray-ul cumparat spune sa pulverizez in dreptul grilelor de recirculare a aerului. am dar drumu la recirculare, insa nu am sesizat pe unde trage aer. stie cineva unde anume sunt amplasate grilele de recirculare?


Nu sunt amplasate! Trebuie sa dai jos torpedoul si o sa vezi aeroterma. Asta are o clapeta care se misca in functie de modul cum vrei tu sa traga aer, de afara sau din interor. Cand e setat pe interior pur si simplu trage aer din masina chiar de acolo de sub torpedou. Dai drumul la aeroterma, setezi pe interior si dai cu spray.
Ca sa dai torpedoul jos ai nevoie de o surubelnita torx.
  • leprone

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2010

  • Mesaj Privat
multumesc. am sesizat ca se auzea dine dreptul aerotermei cum tragea aer, dar am zis ca ar trebui sa fie si undeva glilele...
o sa dau jos torpedoul si o s-o curat.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 3,998
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu cred ca e nevoie sa dai jos torpedoul. Daca vrei sa duci spray-ul cat mai aproape, pur si simplu, postezi tubul de spray sub bord, in partea dreapta.
Eu nu am riscat. Am utilizat spray-ul de fiecare data (macar o data pe an), pozitionandu-l in mijlocul habitaclului, in consola dintre scaune.
Mi-am propus in schimb sa fac o curatare/dezinfectie profesionala a tubulaturii de AC la prietenul nostru luciani67 la Salonta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR