Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • vlad2005

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am probleme cu aceasta piesa. Am pete de ulei in lichidul de racire, si motorul murdar de ulei in partea din fata. E drept ca arunca destul de mult si pe la valva egr. Dar din cate inteleg este foaret posibil sa fie termoflotul spart. Desi nu sesizez probleme cu consumul de ulei, totusi sub masina, in partea din fata este mult ulei pe furtune si pe scut.
Are cineva o poza cu aceasta piesa, pentru ca vreau sa dau cuiva sa caute la dezmembrari, dar vreau sa il orientez un pic.

Eventual, daca poate sa imi confirme cineva ca termoflotul este cel indicat in poza atasata.
Multumesc anticipat!
Skip ads

  • cont-sters-34833

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2009

  • Mesaj Privat
termoflotul acela este cumva la masini cu cutie automata nu? si are rolul de a racii uleiul din cutie. Eu asa stiu! Daca gresesc sa ma corecteze cineva..
  • vlad2005

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Este la orice model. Nu e vorba de ulei din cutie ci ulei de motor. Nu are legatura cu cutia de transmisie.
  • AlexAgafitei

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2010

  • Mesaj Privat
indicat ar fi sa lasi datele masinii , o serie de sasiu si poate iti da cineva si poza si cod GM
Skip ads

  • claudiu_opel

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salutare! acela din poza este termoflotul. Acesta are rolul de a raci uleiul, fiind alcatuit din "camere" suprapuse(una prin care circula lichid de racire, una prin care circula uleiul), din acest motiv in cazul spargerii este posibil sa gasesti ulei in antigel.
  • vlad2005

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc. Intr-adevar am ulei in antigel. Cum se spala instalatia de racire? Incerc sa caut si pe forum, dar poate are cineva un link cu indicatii mai precise.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR