Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Deci problema e in felul urmator, daca stau la semafor si masina se duce 1 m in spate se aude un zgomot ciudat din fata masini, ca o goarna, numai ca mai incet, uneori chiar deranjat, repet doar cand masina merge 1 m in spate, daca misc 1 mm volanul nu se mai aude. Problema apare dimineata cand scot masina din parcare(o parchez cu fata la deal) fac mai multe manevre ca ies.



Multumesc




Desi am vorbit in particular cum trebuie sa respectati titulatura de postare in aceasta sectiune, tot nu ati tinut cont de asta ,am modificat eu titlul conform regulamentului. Evil or Very Mad
edit by StefanTolos
Skip ads

  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
atasez si un filmuet cu zgomotul minune

http://www.youtube.com/watch?v=BJ5_YKWoHJA
  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Nu are nimeni nici o idee? Parca Acum se aude si cand merg in fata Sad
  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
da zgomotul vine din spate stanga posibil un rulment , ma duc la doctor sa vad ce e de vina
Skip ads

  • peddro

  • Mesaje scrise: 228
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Se aude si la mine cand dau cu spatele cateodata e de la frane. Trebuie curatate pistonasele de la etriere. O sa fac asta la vara. Ar face bine un Moderator/Admin sa mute topicul in alta parte deoarece nu are legatura cu motorul.
  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
da dar la mine se aude rau tare daca am reusit sa filmez.inregistrez cu telefonul, sigur e acelasi zgomot?
  • FLV

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2010

  • Mesaj Privat
salut....acelasi zgomot il am si eu(parca se aude de la rotile din spate) la G-ul meu..tot z16xe...dar numai cand plec de pe loc si un timp scurt dupa(indiferent daca merg cu fata sau cu spatele) dar daca e vreme uda afara...(daca e vara si soare sau iarna si ger nu se aude)..ciudat mi se pare si mie...nu pot sa-mi dau seama de la ce face. Am banuit ca ar fi de placutele de frana ca erau cam uzate...dar le-am schimbat si tot asa imi face...tu ai rezolvat ceva? Rolling Eyes
  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
da Smile) am ridicat roata pe cric si am miscat roata, se auzea de la placuta care freca pe disc, probabil sa blocat etrieru cu toata ca nu se incalzeste, am dat cu wd-40 Smile pe disc si nu se mai auzea, acum parca a reaparut. Ma duc zilele astea sa bag un pic wapu la roti ca sigur sa adunat mizerie
Skip ads

  • peddro

  • Mesaje scrise: 228
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ionutxxx a scris:da dar la mine se aude rau tare daca am reusit sa filmez.inregistrez cu telefonul, sigur e acelasi zgomot?


E acelasi zgomot, exact acelasi. Poti incerca si cu motorul oprit in panta sa lasi masina in spate putin sa vezi ca nu e de la motor.
  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am scris mai sus ca era de la placute 90% ca am dat cu wd pe disc Wink si nu se mai auzea nimic
  • neamtu

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Sal,sa stii ca si eu am cateodata acel zgomot si este exact ca cel inregistrat de tine.....doar ca si eu am schimbat recent placutele pe fata si pe spate plus sabotii de la frana de mana chiar nu mi dau seama de ce se mai aude,mai bine zis de la ce se aude? se intampla destul de rar ca si frecventa o data la cateva zile bune......deci care este pb?ca tot nu m-am lamurit de unde se trage.multumesc
  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
am cumparat un spray pentru curatat franele dau dimineata cu el pana seara nu se ma aude dupa revine Smile))
Skip ads

  • alexneb1

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2011

  • Mesaj Privat
aceeasi problema o am si eu dar eu sunt convins ca se aude de la puntea din spate de la o bucsa,daca iti mai aduci aminte din 2011 si pana acum cum ai rezolvat te rog sa postezi.
  • Petru Maricel

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Opel Atra G caravan 2004 CDTI
Intreb si eu.... Atunci cand demarez sau atunci cand pun frana se aude un zgomot de la roti, ca si cum ar fi ceva largit acolo (o miscare de dute-vino in scurt). Ce ar putea fi? Va multumesc!
  • ionutxxx

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2009

  • Mesaj Privat
alexneb1 a scris:aceeasi problema o am si eu dar eu sunt convins ca se aude de la puntea din spate de la o bucsa,daca iti mai aduci aminte din 2011 si pana acum cum ai rezolvat te rog sa postezi.

sal nu am mai intrat pe forum de ceva vreme, era de la placute , ce pot sa spun toata vara nu am avut probleme acum de vreo 2 saptamani (a venit frigu) se aude dimineata cand dau cu spatele Very Happy nu e nimic de speriat
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR