Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • alexdpdv

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Am un vectra b2 din anul 2001.Masina mi-a fost adusa fara cd player/radiocas , astfel am hotarat sa-i cumpar un radio casetofon blaupunkt car 300 din lipsa de fonduri Rolling Eyes.acum,dupa ce l-am instalat, am observat ca nu se aud toate boxele.doar cele de pe dreapta fata se aud toate, in fata stanga doar cea de sus ,iar in spate nu se aude decat doar un gajait in stanga. Poate fi din cauza casetofonului , sau trebuie sa verific boxele ? Ma gandesc ca acest tip de casetofon e destul de vechi pt modelul din 2001. Merci.
Skip ads

  • Copax

  • Mesaje scrise: 665
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Începe cu difuzoarele, verificã ºi continuitatea firelor.
Aparatul original de pe VECTRA B2 e Siemens CCR 600 dacã nu mã înºel, iar mufele sunt cam aceleaºi din câte ºtiu eu.
Nu cred sã fie de la mufe, totuºi verificã pe rând ieºirile sã vezi care unde duce.

CONECTORI BLAUPUNKT CAR300:


Conectori SIEMENS CCR600:

  • florentin68

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2009

  • Mesaj Privat
si eu am probleme, dar cu toate boxele. nu se mai aude in niciuna. problema a aparut dupa ce am umblat la portiera spate stanga, ca mi s-a rupt mecanismul la macara, apoi, cand deschideam portiera mi se reducea brusc volumul. si tot asa pana cand au amutit total. pe MID imi arata postul radio, dar nu se aude. are cineva vreo idee?
  • iurean tudor

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2016

  • Mesaj Privat
salutare. la Vectra mea doar boxa de pe dreapta fata si de pe spate(cand o apuca, adica foarte rar) functioneaza, iar restul deloc. dupa o scurta verificare de cablaj totul se opreste la mufa de la usa. Primeste impuls pana la usi si de acolo pauza... .Mentionez ca boxele sunt verificate si functionale . Stiti careva o rezolvare cu mufele de la usi? ati mai patit careva asa ceva? orice sfat e binevenit.
Skip ads

  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,

demonteazã fata de usa si verifica sa fie cablajul intact.

merge si fara sa dai fata jos -cu aparatul de masura verifici continuitatea circuitului in usa si sa nu dea la masa.
  • iurean tudor

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Bun. Multumesc de sfat. Atunci s'ar putea sa fie intrerupt pe undeva de la mufa din usa spre boxe. O sa desfac gramada de cabluri si le iau la verificat sa vad cum sta treaba. Boxele de pe spate tot asa sa verific sau is legate cu cele de pe fata? Casu' e cel original (CDR500) la fel si boxele
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR