Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
salut. sunt fericitul posesor a unei vectra a de vreo 2ani jumate.in vara asta am avut probleme cu cutia mentionez masina are cutie automata. brusc a cazut masalieru nu mai functiona deloc. apoi problemele sau extins cam in treapta a 3a se plafona cat as fi turato nu mai avea viata si se aprinde becul [s]din bord s care se aprindea doar cend ii dadeam pe sport de pe maneta. am schimbat cutia deoarece reparatia ma costa enorm vreo 30 milioane si dupa indelungi cautari prin toata tara si in germania abia am gasit la sofia bulgaria. ma costat 400eu si 50 eu montatul. cutia mere super marsalier si totul pina la un punct cand se plafoneaya si se aprinde becul in bord. rog daca ati auzit sau daca stiti ceva despre problema mea ajutatima va rog. multumesc va salut pe toti opelistii.


Ati fost de acord cu regulamentul, atunci cand ati deschis acest topic,considerati ca a fost respectat, acordul ?
edit by Stefan Tolos.

  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
se pare ca nu stie nimeni ceva idei despre problema mea cu cutia
  • alinStoica

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!

Am probleme cu cutia automata si vreau sa iau alta ca sa scap de probleme... pe scurt, antigelul a ajuns in cutie; am demontat-0 la un prieten la service, a curatat-o si a montat-o la loc pt ca prea era scump kit-ul de reparatie... Acum pot sa merg cu ea pe "manual"... dar nu mai trage cum tragea...
De unde pot sa cumpar o cutie automata (sh) de acelasi tip/model - (pt model vectra A, '95, cdx , X20XEV, 2i, 100kw, A/C).
Cred ca este tip AF20 (Aisin) Cineva spunea aici ca a gasit cutie automata tocmai la Sofia... e bine si asa.... consider ca renteaza...
multumesc anticipat

referitor la problema cu cutia care intra "subit" in avarie, cred ca tre s-o pui prima data pe tester (poti sa mergi la service opel fundeni ), sa-ti faca si un self-test la electrovalve sau nu cumva sa fie selectorul murdar/defect in interior... poate ca ar trebui sa verifici si cantitatea de ulei din cutie...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR