Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
butoaiele de bere cele mari care au manere in lateral sunt din inox Wink
Skip ads

  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Merci, te cred, nu mi-am pus nici o data problema Very Happy
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Exista de inox, la noi a fost o 'casare' pe la o firma si cu 200lei il aveai. Alta chestie e sa stai sa cauti, multi batrani sau mostenitori vand scule de exceptie facute pe vremea impuscatului. Eu asa am luat cazan inox pentru aragaz, teasc inox+stejar, damigene etc. Ce gasesti 'nou' pe piata e de cea mai proasta calitate, stai la vanat ca vei gasi marfa buna garantat si mai ales ieftin. Sticla si inoxul nu are moarte, cel putin teoretic ca orice damigeana crapa cand nu te astepti.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
O alta 'smecherie' e sa folosesti siropul lasat de fructele puse pentru dulceata sau gem. Unele lasa prea mult si chiar nu are sens sa fierbem ca nebunii, lasam mai putin sirop si adaugam ceva pectina (gelfix).
Siropul il vei 'trata' imediat cu alcool ca altfel fermenteaza, ai produsul imediat si cu cel mai bun gust nealterat de fermenti.
Skip ads

  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc.
Off:
Ma chinuie o intrebare.
Cum un electronist (stiinta exacta care nu concepe aproximari) are o pasiune ca a ta de gatit care se bazeaza doar pe gusturi?
Exista o explicatie in Schopenhauer, Sigmund Freud Question , Florin Salam, Guta Very Happy ?
On:
O sa incerc sa merg Sambata - Duminica pe la Obor, dar cred ca am 10% sanse sa gasesc o scula de felul pe care o ai tu.
Daca in Bucuresti cunoaste cineva o firma care are la vanzare butoaie de bere SH, va sunt foarte recunoscator.
Oricum, merci pentru sfaturi.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Gatitul considera ca e modul meu sa ma linistesc si sa ies din chestiile exacte.
Scule bune gasesti la ziar sau la piata, eu asa am cumparat 3 damigene de 25L cand vroiam sa cumpar ceva legume. Avea cineva datorii la mine, am luat 2 damigene de 50L. Am gasit un teasc in ziar, am plecat cu el si inca 2 damigene, daca mai aveam bani luam si abric si strung... De asemenea prin cunostinte, vorba merge...
Butoaie de inox mai exista si la fabricile de vin Wink
  • marcelbtr

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut,butoaie din inox am eu 3 bucati,de cate 50 L,Ursus Buzau.
  • marcelbtr

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2014

  • Mesaj Privat
daniel_aoe a scris:Multumesc.
Off:
Ma chinuie o intrebare.
Cum un electronist (stiinta exacta care nu concepe aproximari) are o pasiune ca a ta de gatit care se bazeaza doar pe gusturi?
Exista o explicatie in Schopenhauer, Sigmund Freud Question , Florin Salam, Guta Very Happy ?
On:
O sa incerc sa merg Sambata - Duminica pe la Obor, dar cred ca am 10% sanse sa gasesc o scula de felul pe care o ai tu.
Daca in Bucuresti cunoaste cineva o firma care are la vanzare butoaie de bere SH, va sunt foarte recunoscator.
Oricum, merci pentru sfaturi.

Salut,butoaie din inox am eu 3 bucati,de cate 50 L,De la fabrica Ursus Buzau.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR