Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • ipiq

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1998 1.6 i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salutari
Pana acum mergeam la ski cu un Renault Laguna2, si aveam bare transversale cu suport pt skiuri.


de unde imi iau asa ceva pt opel vectra caravan 2004?
niste poze cu sistemul de prindere a ghearelor de la posesorii de asa ceva ar fi ideale.
multumesc
Skip ads

  • kaiser

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2007

  • Mesaj Privat
nu am poze sa atasez, eu am dat pe suporti, daca nu ma insel 700 ron, au fost cumparati noi prin 2008.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu asa ceva, cumparat de noi, dar din poza au aceasi prindere ca la masina mea, Vectra C. Niste capacele care se ridica, prinzi ghearele si strangi cu un imbus. Sau poate ca la cealalta masina pe care o am, un Peugeot, la care prinderea se face pe usa, pe undeva prin spatele chederului?
  • ipiq

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1998 1.6 i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
mda, la reno se prinde dupa cheder, se strange cu o cheie de 10 si cu asta basta.
ma intereseaza cum se prinde la vectra si de unde le-ati luat la preturile astea astronomice? Smile la reno m-a costat aprox 100 de euro tot: gheare+bare transversale+2suporti a cate 4 schiuri
Skip ads

  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Pai cam atat sunt si cele care merg la Vectra, dar fara suporti pentru schiuri. Eu le-am luat de la Augsburg, poate din cauza asta au fost mai scumpe decat daca le luam de la magazinele on-line, dar ma interesa ca barele sa fie cat mai lungi si am probat 3 lungimi pana am luat ce voiam.
Din cate stiu, sunt doar 2 feluri de prindere ca la cele frantuzesti/italiene sau ca la cele nemtesti.
  • kaiser

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2007

  • Mesaj Privat
suportii pe care ii am eu sunt mont-blank, nu am gasit atunci altceva cu prindere pentru vectra c. cum spune si colegu' @daniel_aoe au o prindere care nu cred ca se potriveste la alta masina, doua gheare care se fixeaza in plafon, ridica si tu capacelele acelea de pe plafon si daca te uiti pe lateralul bucatii de metal pe care o vezi sub acel capacel o sa iti dai seama cum se prind.
  • ipiq

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1998 1.6 i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
a mea e caravan Razz

are "un fel" de bare longitudinale, dar nu sunt ca la majoritatea masinilor de bagi mana pe dedesubt. sunt ca niste "shine" iesite din plafon

colegii cu vectra caravan si port skiuri? ajutati-ma cu o poza va rog! Wink
  • LEO B-L-A.

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Uitate aici
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=67034
  • ipiq

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1998 1.6 i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Salut baieti,
Am rezolvat problema:
-am cumparat din Polonia ghearele de prindere (cu aprox 200 RON). producator: NorAuto (cica au reprezentanta si in Bucuresti). Din pacate nu am putut sa iau si barele ca nu puteam sa le plimb cu avionul...
-m-am interesat de bare la NorAuto Bucuresti. Ei nu trimit prin posta/curier, eu nu merg pana la Buc pt 2bare...
-am gasit echivalentul de la Thule aici in Arad, dar vroiau 370 RON pe 2 bare. Mi s-a parut exagerat, asa ca, cu ajutorul unui prieten care se ocupa de confectii metalice mi-am facut 2 bare de 1150mm, profil patrat (25x25x1.5) care le-am decupat la capete la 140mm. A iesit perfect si m-a costat doua beri.

Cateva poze:

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR