Parola noua?

Doresc sa achizitionez volanta+kit ambreiaj pentru opel astra h 1.3cdti 2005 66kw 90cp.
ma poate indruma cineva la vreun magazin/persoana care poate face rost de ele la un pret rezonabil?
va multumesc. contact [email protected] tel 0765625376
Da o cautare pe forum dupa datele de contact ale lui Horatiu si ia legatura cu el. Are preturi cu mult sub cele din magazine..
cu el cred ca o sa rezolv...ma ajunge la 500 euro...
Nu te supara,dar cati km are masina de trebuie sa schimbi chitul de ambreaj?
121.000 dar ultimii 50.000 condusi sportiv
ambreiajul tremura la relanti si in mers
la jumate caraie volanta
ambreiajul e greoi in sensul ca nu mai are aceeasi putere
la decelerare in a2a se aud batai de la volanta
cutia o am sparta dar am cumparat-o deja......
in concluzie reparatie capitala:D
Nasol,totusi s-a dus prea repede ambreajul!Sa ne zici si noua cat te-a costat reparatia la final,spor la munca!
nu stiu daca ambreiajul e dus dar volanta caraie sigur...si daca tot umblu acolo schimb tot
preturi:
cutie 1.3 6 trepte +transport la mine = 2430ron(dupa lungi cautari un pret bun)
ambreiaj(rulment placa disc noi)-200 euro
volanta noua - 300 euro
transport volanta+ambreiaj aprox 100 ron
manopera la saracii de la mine din oras 450 ron(daca aveam masina in bucuresti ma costa 250 ron)
total 5100 ron
pe langa astea mai am 2 bucse de la bara stabilizatoare care trebuie sa le schimb ca am facu toata bucsaraia asta toamna+bielete si tot ce se putea schimba p fata(bucse bascula mici/mari pivoti capete d bara etc)
mai tre sa schimb cureaua la alternator ca suiera putin
si o baterie noua pt ca inca circul cu ce a venit din fabrica

drumuri bune fara probleme va doresc!
bog15dan a scris: nu stiu daca ambreiajul e dus dar volanta caraie sigur...si daca tot umblu acolo schimb tot
preturi:
cutie 1.3 6 trepte +transport la mine = 2430ron(dupa lungi cautari un pret bun)
ambreiaj(rulment placa disc noi)-200 euro
volanta noua - 300 euro
transport volanta+ambreiaj aprox 100 ron
manopera la saracii de la mine din oras 450 ron(daca aveam masina in bucuresti ma costa 250 ron)
total 5100 ron
pe langa astea mai am 2 bucse de la bara stabilizatoare care trebuie sa le schimb ca am facu toata bucsaraia asta toamna+bielete si tot ce se putea schimba p fata(bucse bascula mici/mari pivoti capete d bara etc)
mai tre sa schimb cureaua la alternator ca suiera putin
si o baterie noua pt ca inca circul cu ce a venit din fabrica

drumuri bune fara probleme va doresc!

Salut
spune-mi si mie de la ce magazin ai luat piesele! Da-mi un beep la 0762 634 434 sa te sun! Multumesc mult!
Daca dai o cautare pe forum o sa gasesti toate informatiile de care ai nevoie.
Hint: cauta-l pe Horatiu. El aduce volante/ambreiaje la cele mai bune preturi.
Citeste Regulamentul!
VAND cenzurat POT FI CONTACTAT LA 0723.981.x51 / 0760.331.x25 Citeste Regulamentul!

Bine ai venit pe forum,ai la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
Cauta si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
editat la ora 22:59:41 in data de 12.04.2011
  • Tiaz
  • Temporar Suspendat
  • 894 mesaje
  • din 23 Jan 2009
Pai daca zici ca mai merg cel putin 100k de ce le-ai schimbat!? Schimbai doar piesa defecta Shocked
Am schimbat totul pentru ca oricum comandasem si a fost platit totul....si apoi daca tot am dat cutia jos si a fost desfacuta am considerat ca este bine sa schimb tot si sa nu o fac pe bucati.......
pentru cei care mai aveti nevoie de piese pentru opel gen volanta si kit de ambreiaj recomand userul danny06hxz . il gasiti pe okazii.ro este un tip din timisoara...aduce volanta+kit de ambreiaj undeva la 370-400 euro . s-auzim de bine
ROBERTV1 a scris: VAND cenzurat POT FI CONTACTAT LA 0723.981.x51 / 0760.331.x25 Citeste Regulamentul!

Bine ai venit pe forum,ai la dispozitie cateva recomandari pentru evitarea neplacerilor,
Cauta si vei gasi , Ce trebuie sa am in vedere pe acest forum ? si Regulament General
editat la ora 22:59:41 in data de 12.04.2011

da-mi un pret pentru volanta si kit ambreiaj opel astra h 1.3 cdti si o adresa de mail sa te pot gasi
WOLOAHL4868070454.
Multumesc tel. 0745385790
bog15dan a scris: pentru cei care mai aveti nevoie de piese pentru opel gen volanta si kit de ambreiaj recomand userul danny06hxz . il gasiti pe okazii.ro este un tip din timisoara...aduce volanta+kit de ambreiaj undeva la 370-400 euro . s-auzim de bine

Cum pot lua legatura cu tipul din Timisoara? Nu-l gasesc pe okazii si sunt interesat de volanta si kit ambreiaj opel astra h 1.3 cdti 2006
tel. meu 0745385790. Poate ai vreun nr. de telefon.
mailul meu: [email protected]

Hai si tu in Club

Inregistrarea este si va fi mereu gratuita.

Cont Nou