Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Lyonel

  • Mesaje scrise: 545
  • Locatie: Arges
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2012

  • Mesaj Privat
In final am ales SEMIA CONDENS 25A de la Saunier Duval. Are un aspect simplist, trei butoane tactile, minus (-), Menu si plus (+) sub display-ul mititel. Cosul de evacuare are tubul din interior confectionat din plastic (o fi ceva rezistent la temperaturi ridicate...). In schimb are un manual de instructiuni foarte detaliat si o punga plina cu robineti, garnituri si conectori pentru instalatie de cupru (cu care evident ca nu am ce face). M-a surprins ca nu mi-au livrat si diblurile pentru prinderea in perete a centralei. Sunt curios daca punerea in functiune chiar este gratuita. E cumparata on-line si asa scrie acolo dar nu stiu cum se va realiza efectiv aceasta atata timp cat la cele trei firme din Arges, reprezentante si parteneri Saunier Duval preturile erau mai mari ca pe net iar punerea in functiune era tot contra-cost. Mai trebuie s-o conectez la gaz. Alt proiect, alta executie, alti bani. Ca cica nu-ti pune in functiune centrala decat daca o racordeaza o firma sau persoana autorizata. La prima centrala nu mi-au dat nimic la mana dar ei au schimbat si contorul de gaz si or fi trimis ceva documentatie la furnizorul de gaz, La fiecare verificare sau ISCIR imi cereau proiectul iar eu nu-l aveam. Se pare ca nu era strict obligatoriu, se uitau pe o factura si gaseau acolo totul. Cat despre executia efectiva a lucrarii (teava pana la centrala, regulatorul de presiune, senzorul si electrovalva de oprire gaz as putea s-o fac chiar eu, la o adica, numai sa nu-ma trezesc ca vor hartii aia care vor face punerea in functiune. Nu e suficient proiectul?
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Din pacate or sa-ti ceara hartii peste hartii...
Hartiile le trimit si ei mai departe...
Asta e tara in care traim...

Si eu am avut punerea in functiune gratuita dar am platit iscirizarea separat (cica nu face parte ca si cost din prerul punerii in functiune).
Si chiar a fost gratuita.

Si la mine tubul din interior e tot din plastic si centrala mea nu e in condensatie e clasica, deci ma astept la mine sa fie mai mari temperaturile decat la tine... nici o problema evidenta dar nici nu am demontat cotul sa vad ce e acolo...

Dibluri nici nu mai tin minte daca am avut, eu am folosit unele mai zdravene pe care le aveam...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR