Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • expertu18

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2012

  • Mesaj Privat
revin cu o posibila remediere, mentionez ca nu am incercat deoarece nu am piesa de schimb macar pt proba...
ar fi supapa de presiune pt combustibil ce pt motorizarea z16se e in rezervor sub capacul de vizitare pe retur... problema ce ma macina fff mult e acea presiune foarte mare in conducte ... as desface capacul de vizitare darrrrrr as dori sa stiu daca se poate repara cumva acea supapa sau trebuie neaparat schimbata... nu de alta dar e 350lei una noua... si nu prea e de ici de colo ... nici sa o cumpar fie noua fie de la dezmembrari si sa constat ca nu e de acolo defectul... o cauza posibila a defectarii supapei respective care ar fi?.... daca stie cineva ceva rog sa posteze
Skip ads

  • catalino92

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2015

  • Mesaj Privat
salut am si eu acceasi problema cu scurgerea de ulei la bobina , azi am completat deoarce ulei pe joja am doar o linie si am obs ca mi-a curs tot ce am completat bineinteles era plin de ulei langa bobina in spatele ei mai exact , cum se numeste acea garnitura de care tot ati vorbit ? presupun ca si la mine tot din cauza acelei garnituri Sad
Multumesc
  • icksu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Am si eu nevoie de un ajutor..sunt in anglia si am o astra 1.6 8v . vreau za schimb bujiile si nu reusesc sa dau fisele jos de pe bujii..poate ma ajutati si pe mine sa imi spuneti cum..am incercat sa trag de ele dar nu vin.. Nu stiy ce cod motor am ca sa fiu mai la subiect.multumesc
  • gigatel30

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2012

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa ai motor z16se (1.6, 8v) daca masina are bobina prinsa de chiuloasa. Referitor la fise tragi tare de fise, de partea de cauciuc care este iesita afara din tuburile metalice de protectie.
Skip ads

  • icksu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Mersi frumis..vroiam sa fiu sigur ca sa nu fac ceva..o sa fac o poza la bobina ca sa vezi si tu..m-ar ajuta sa stiu codul motorului
  • icksu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Imi spuneti si mie care e numele corect al acelei garnituri de la bobina? Eu am gasit garnitura inferioara bobina inductie..sau poate aveti o poza..am 1.6 8v motorul.multumesc
  • gigatel30

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Ai ceva mai jos un link unde gasesti codul de la o-ringul de cauciuc al bobinei in una din pozele postate.

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=106639
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR