Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Astazi am programat cu display GID cu afisare pe trei linii :
Autonomie / Range
Medie / O-Consumption
Consum instantaneu / Inst. consumpt.

Concluzii: - acest display este recomandat pentru CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 navi, DVD90 navi si NU este recomandat pentru CD30 / CD30 MP3.
DACA il programez ca si display pentru CD30 / CD30 MP3 afisarea computerului de bord se rezuma doar la Range/Autonomie si Medie pentru ca nu are loc sa le afiseze pe toate trei.
DACA il programez ca si CD30 sau CD30 MP3 si telefon (UHP) ecranul se va imparti in trei cu o casuta goala in mijloc si atunci in meniul BC pot sa vad toate cele trei valori ca si o solutie de compromis.

CristianTM.
  • dragos_H

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Salut!
Am o problema cu un CD70. Dupa o utilizare de aproximativ 2 ore a inceput sa intrerupa sunetul in timp ce reda mp-uri . Initial am crezut ca a sarit la alta melodie ( face din ce in ce mai des asta mai ales cand drumul este denivelat),.Am scos cd-ul din unitate si era foarte fierbinte. Am sesizat un miros de plastic incins venind dinspre unitate. Mentionez ca cd-ul de navi era usor caldutz dar nu la fel de fierbinte ca cel audio. Sa nu mai mearga oare ventilatorul acela intern? Ai idee ce-ar putea sa aiba?
Multumesc.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
dragos_H a scris:Salut!
Am o problema cu un CD70. Dupa o utilizare de aproximativ 2 ore a inceput sa intrerupa sunetul in timp ce reda mp-uri . Initial am crezut ca a sarit la alta melodie ( face din ce in ce mai des asta mai ales cand drumul este denivelat),.Am scos cd-ul din unitate si era foarte fierbinte. Am sesizat un miros de plastic incins venind dinspre unitate. Mentionez ca cd-ul de navi era usor caldutz dar nu la fel de fierbinte ca cel audio. Sa nu mai mearga oare ventilatorul acela intern? Ai idee ce-ar putea sa aiba?
Multumesc.

Nu am de unde sa stiu, numai daca mi-l trimiti pentru diagnosticare.
Se intampla ca sa "puste" un circuit integrat exact de pe placa mecanismului cd-ului ...de audio sau de navi.
Pret estimativ reparatie = ~50-60 euro. Orice ar fi sigur se poate repara.

CristianTM.
  • Sailas

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut , Intamplator ai vre-un CDC80 Phone ?

Cam la ce pret s-ar afla ?
  • djkalleb

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2014

  • Mesaj Privat
salut am un opel astra h break din 2006 cu head-unit cd 30 + BID si vreau sa stiu daca merge sa le schimb si sa pun un head-unit dvd navi 90 cu cid si daca da fa-mi si mie un pret la un head unit dvd + cid + rama + ce cablu ii mai trebuie ( piesele pot fi si sh nu neaparat noi ) . multumesc .
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Varianta CD70 navi + ecran color CID OPC + cablu RGB + rama + antena GPS , aux in= 500 euro (pe gri inchis), orice alta culoare = mai scump
Varianta DVD90 navi + ecran color CID OPC + cablu RGB + antena GPS, aux in = 650 euro (tot pe gri inchis).
ATENTIE - DVD90 navi nu are legatura cu filmele doar navigatia poate fi de pe DVD si / sau CD.
[CD70 navi, toata Europa = 11 CD-uri iar DVD90 navi, toata Europa = 1 disc (include si Serbia-Muntenegru ceea ce la CD70 navi nu exista)]

CristianTM.
  • sence

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salut ai pe cineva care poate repara (schimb bloc optic) cd70navi in Bucuresti sau trebuie sa il trimit cu totul la tine?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sence a scris:Salut ai pe cineva care poate repara (schimb bloc optic) cd70navi in Bucuresti sau trebuie sa il trimit cu totul la tine?

Trebuie sa imi trimiti doar loaderul (intreg mecanismul CD) nu toata unitatea CD70 navi. Unitatea o trimiti doar daca vrei intrare de AUX IN.

CristianTM.
  • sence

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Ok cand ma hotarasc iti dau PM
  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
salut,
pe un astra h din 2005 cu ecran BID cu CD30mp3, se poate monta ecran GID? cat costa?
multumesc!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Se poate pune GID in loc de BID, trebuie doar sa ai codul de securitate al masinii si un Tech2 / MDI.
Momentan am doar GID cu afisare pe trei linii. Acesta NU este recomandat pentru CD30 / CD30 MP3.
Prin programare afisarea poate fi aleasa in cele doua moduri: CD30 / CD30 MP3 simplu unde am doar doua informatii sau CD30 / CD30 MP3 cu modul de telefon si am o fereastra goala in mijloc si toate informatiile in dreapta.

Exista bineneteles si GID-ul cu afisare pe doua linii unde nu este aceasta problema -->

Pretul pentru care oricare dintre ele = 100 euro

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • ionutzzz81

  • Mesaje scrise: 191
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2014

  • Mesaj Privat
ok, multumesc

ne auzim
  • gabryell00

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
laurentiuu a scris:Salutare, am si eu un 2 GID-uri de H si as vrea sa achizitionez un CID. Te-ar interesa un schimb plus diferenta din partea mea? Multumesc, astept raspuns. O zi buna.


As vrea sa cumpar eu un GID daca mai ai.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Am GID, este compatibil cu TOATE Astra-H / Zafira-B 2004-2013 si este recomandat doar pentru CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 navi, DVD90 navi, DVD100 navi. Pret = 100 euro cu rama de Astra-H.

CristianTM.
  • gabryell00

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:Am GID, este compatibil cu TOATE Astra-H / Zafira-B 2004-2013 si este recomandat doar pentru CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 navi, DVD90 navi, DVD100 navi. Pret = 100 euro cu rama de Astra-H.

CristianTM.



Pentru un Astra H cu CD30 ce ai?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Momentan NIMIC la sectiunea display-uri, doar modul de telefon cu Bluetooth si comenzi vocale (UHP4).

CristianTM.
  • gabryell00

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:Momentan NIMIC la sectiunea display-uri, doar modul de telefon cu Bluetooth si comenzi vocale (UHP4).

CristianTM.


Maneta cu pilot automat pt Astra H ai cumva?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
gabryell00 a scris:
CristianTM a scris:Momentan NIMIC la sectiunea display-uri, doar modul de telefon cu Bluetooth si comenzi vocale (UHP4).

CristianTM.


Maneta cu pilot automat pt Astra H ai cumva?

Cel mai probabil sapt. viitoare, maneta este noua, compatibila cu orice Astra-H / Zafira-B 2004-2013, pret = 150 lei, transport = 20 lei (fan Curier), plata in avans (transfer bancar) sau ramburs.

CristianTM.
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Recomand cu incredere !
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare DVD90 navi pentru Astra-H / Zafira-B / Antara pe GRI INCHIS (CC METALLIC). Pret = 270 euro (1200 lei)
DVD90 suporta AUX IN, are ultima versiune de soft (2008) si vine cu TOATA Europa pe un singur disc DVD 2013/2014 (33 tari).
De asemenea a fost resetat cu Tech2 si asteapta programarea pe masina cu Tech2 / MDI si cu codul de securitate de pe car pass.
Are o zgaraietura vizibila in coltul din dreapta sus !
Pentru cine vrea si ecran color la el pretul complet este de 650 euro (ecran CID OPC, rama, cablu RGB, antena GPS, DVD90 navi cu aux in).

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR