Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • adrian_b

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut,o unitate media cu comenzi pe volan fara intrare AUX cu bluetooth si navigatie cat costa si sa fie pe gri deschis?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
adrian_b a scris:Salut,o unitate media cu comenzi pe volan fara intrare AUX cu bluetooth si navigatie cat costa si sa fie pe gri deschis?

Ce masina ? Preturi pe bucati (doar pe original):
CD70 navi doar cu aux in = 150 euro (650 lei) pe gri inchis sau 180 euro (800 lei) pe gri deschis sau am una cu mici zgaraieturi tot pe gri deschis pret = 600 lei
Modulul bluetooth cu comenzi vocale UHP4 nou = 90 euro, daca vrei mufa 32 de pini + microfon = + 30 euro
Ecran color CID OPC pentru Astra-H / Zafira-B cu rama inclusa = 350 euro
Ecran color CID OPC Vectra-C / Signum = 150 euro (650 lei) FARA RAMA !
Cablu RGB necesar doar navigatiei color = 50 euro
Antena GPS = 20 euro

CristianTM.
  • gabibalaj

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2014

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:De vanzare:
Maneta NOUA de pilot automat / Cruise control / Tempomat pentru Astra-H / Zafira-B. Pret = 150 lei
Pentru masinile pe benzina este posibil sa fie necesar si switch-ul de ambreiaj. Acum bonus (NOU).
Transport oriunde in Romania = 20 lei
Pentru activarea pilotului automat aveti nevoie de un Tech2 / MDI (op-com in multe situatii nu se descurca bine) si de codul de securitate al masinii (de pe Car Pass).

Plata se face RAMBURS sau TRANSFER BANCAR in avans.

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)

Va salut cu respect,detin un Astra H benzina 1,6 si doresc sa-i pun tempomat.In urma discutiei avute la telefon cu dvs i-am rugat pe baietii de la Opel sa ma ajute si ei imi spun ca nu am facuta nici o legatura la ambreiaj si nu ma pot ajuta.Ce este de facut?
Multumesc.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ce este de facut ? ... pai ce au facut si altii: se trag doua fire, se leaga conform TIS Opel, se monteaza switch-ul si ... drumuri bune !

CristianTM.
  • Laurpp

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Salut,
Am un opel astra h , am GID + CD 30 Mp3 - negru + aux in si as vrea sa schimb Head-unit-ul cu un CD70 MP3 + aux in.
Cam cat ma costa schimbarea cu totul ?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Salut, nu fac schimburi, momentan NU am nici un CD70 navi pe negru, uzual pretul este de 180-200 euro.

CristianTM.
  • adrian_b

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut.am vectra c 2006 an,nu vreau decât sa-i schimb unitatea care nu mai citește CDurile. E o treabã dacã pun cu AUX? Mai gãsesc la tine și alte piese Cum ar fi: antena GPS cu radio și telefon?Mulțumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
adrian_b a scris:Salut.am vectra c 2006 an,nu vreau decât sa-i schimb unitatea care nu mai citește CDurile. E o treabã dacã pun cu AUX? Mai gãsesc la tine și alte piese Cum ar fi: antena GPS cu radio și telefon?Mulțumesc

Depinde ce unitate audio ai ? CD30 MP3 sau CD70 navi / DVD 90 navi ?
La CD30 MP3 se schimba aparatul cu totul, la unitatile CD70 / DVD90 se poate activa optiunea originala de fabrica pentru AUX IN = 200 lei iar blocul optic de asemenea schimba cu unul nou si original = 50 euro.
Antena GPS interioara = 20 euro
Modul de telefon cu bluetooth si comenzi vocale NOU = 90 euro, microfon si mufa necesara instalarii in masina +30 euro.

CristianTM.
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Modulul de telefon cu bluetooth reda in difuzoare muzica salvata pe telefon?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
octamar2002 a scris:Modulul de telefon cu bluetooth reda in difuzoare muzica salvata pe telefon?

NO, se numeste MODUL DE TELEFON, se foloseste doar pentru VORBIT. Pentru ascultat muzica din exteriorul headunit-ului numai AUX IN.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare ecran color CID OPC pentru Astra-H / Zafira-B [2004-2013]. Pret = 350 euro


Pentru cine doreste si cablul RGB (necesar doar pentru CD70 navi / DVD90 navi) = +50 euro

De vanzare CD70 navi cu AUX IN pe gri inchis (CC METALLIC) = 150 euro
CD70 navi cu AUX IN pe gri deschis (MATT CHROME) SIGILAT = 180 euro sau de-sigilat = 150 euro sau cu mici zgaraieturi = 120 euro



CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Cel mai ieftin posibil CD70 navi pe gri inchis FARA auxiliar, perfect functional, fata cu mici zgaraieturi. Pret = 450 lei
Cine il vrea cu intrare de AUX IN, pret = 600 lei

Se potriveste doar pe Astra-H / Zafira-B / Antara / Corsa-D (are muchie pe centru).
CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
SARBATORI FERICITE tuturor cunoscutilor, colaboratorilor si clientilor mei !

CristianTM.
  • Vikingo82

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Spania
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Hello Friend Cristiam
I'm Roberto of Spain, my question is, that type of display color "CID" is compatible with TIGRA B?
I have a KS CID for astra H sw55 and a Delphi/grunding of Antara of 3 lines of BC.
do I want to know if it can be mounted on tigra B?
Waiting for answer.

Merry Christmas!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Vikingo82 a scris:Hello Friend Cristiam
I'm Roberto of Spain, my question is, that type of display color "CID" is compatible with TIGRA B?
I have a KS CID for astra H sw55 and a Delphi/grunding of Antara of 3 lines of BC.
do I want to know if it can be mounted on tigra B?
Waiting for answer.

Merry Christmas!

Hi Roberto,
Unfortunately CID KS works ONLY on Astra-H / Zafira-B and your Delphi-Grundig ONLY on Antara.
For Tigra-B I supose if it is full can bus will match Corsa-C / Combo display or need special.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Post de informare --> Pentru cei care vor sa asculte muzica de pe telefon, i-pod, i-phone, PC prin bluetooth si au deja sistemul AUX IN instalat pe masina sau nu numai, pot sa isi cumpere o "jucarie" ca aceasta din poza --> este doar un model, sunt sute de modele, producatori, variante care receptioneaza muzica transmisa prin Bluetooth prin standardul A2DP si o transmite pe fir (AUX out).

Este muult mai scump sa iti configurezi masina cu A2DP sau sa cumperi module dedicate decat o dotare de aux in si muult mai ieftin sa o adaptezi, pretul modulului atasat e in jur de 10 lire =55 lei

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • siulian

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

Am CD60 NAVI pe corsa-D an 2010. Din pacate nu gasesc CD cu navi pentru romania pe nicaieri.
Se poate upgrada headunitul la ceva mai cunoscut ?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
siulian a scris:Salut,

Am CD60 NAVI pe corsa-D an 2010. Din pacate nu gasesc CD cu navi pentru romania pe nicaieri.
Se poate upgrada headunitul la ceva mai cunoscut ?

Sigur, se poate trece la CD70 navi pentru care se gasesc foarte usor harti 2014 / 2015 plus optiune de AUX IN. Ce culoare e consola ?

CristianTM.
  • denny_the_one

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Salut Cristian am o intrebare te rog .. am CD70Navi cu CID ma intereseaza acea intrare AUX el are si bluetooth si suport de telefon dar nu am gasit functia AUX.. nu cumva in locul suportului de telefon vine aux in ? ori macar m-as putea lega de el pentru redare ?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
denny_the_one a scris:Salut Cristian am o intrebare te rog .. am CD70Navi cu CID ma intereseaza acea intrare AUX el are si bluetooth si suport de telefon dar nu am gasit functia AUX.. nu cumva in locul suportului de telefon vine aux in ? ori macar m-as putea lega de el pentru redare ?

Pentru AUX IN va trebui sa imi trimiti unitatea pentru modificari hardware si software iar pentru mufa de aux in vei primi un cablu care trebuie legat la headunit si arata ca acesta.
Mufa jack mama o vei instala unde doresti, de acolo te vei conecta cu un cablu jack tata-tata la dispozitivul dorit: i-pod, i-phone, telefon mobil, mp3 player, mp4 player,...etc.


CristianTM.
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR