Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • marcone1

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 1.8 l 122 hp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
salut cristian, de curand mi-am pus si eu pe vectra c a mea din 2002 , deci nu e fulll can , macarale electrice pe spate, instalatii de usi cu alarma, (toate cele 4 instalatii, acum nu imi mai arata usile de pe fata deschise), am luat senzorii de la plafoniera , switchul de la capota si o sa mai iau si goarna si toate cele , releu , buton am deja, problema este cu bcm-ul ca am incercat cu un KD, cu asta imi arata usile deschise normal, dar nu merge aerul conditionat, acest KD este cumva de full can? app , geamurile pe spate nu vor sa mearga de nici o culoare, am reusit sa le inchid dupa ce le-am montat pe masina la un prieten punand usile la el, am programat din DDM , BCM-ul asta KD, REC, bagat sigurantele de 30A in rec, dar nu misca deloc, oare cu acest BCM NF o face la fel daca este full can, dati-mi si mie o solutie, multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#Marcone1 = ambele BCM-uri KD si NF sunt full can bus, este cineva pe forum care se lauda ca a pus full can pe half can desi eu ma cam indoiesc fara sa fi schimbat toata instalatia electrica pentru ca functiile, firele, semnificatia si configuratia sunt total diferite !
DACA pui alarma pe masina obligatoriu trebuie sa modifici legaturile in ambele usi fata pentru ca semnalul de usa deschisa / usa inchisa e altfel la cele cu alarma fata de cele fara alarma (vezi TIS OPEL) !
Iti recomand sa pui BCM de half can bus cu alarma daca tot vrei alarma pentru ca altfel vei avea numai probleme sau sa incepi sa schimbi tot: REC, DDM, PDM, CIM, ECC,..etc.

CristianTM.
  • marcone1

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 1.8 l 122 hp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ce imi recomanzi,ca si bcm, acum ma uitam , vad ca sunt nu stiu cate modele, cn kh bz.. si asa mai departe, a-s putea sa o fac si full can daca e, da nu prea vreau sa ma complic sa schimb instalatia , ca am inteles ca e de la uec pana la portbagaj, , eu am pus instalatiile de usi pe calculatoarele mele de usi , si imi vede usile deschise cu kd-ul , dar problema cu el este ca nu invarte motorasul la aeroterma, si cu geamurile de pe spate ai idee din ce am scris mai sus, ms
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
CN a trecut prin mana mea si e cu alarma, conform EPC ar trebui sa fie la fel si EA, AT, E J .
Pentru o functionare corecta ai nevoie de Tech2 (nu merge cu op-com) si o programare corespunzatoare: Cod de securitate + Program Variant Configuration
Geamurile spate sunt comandate de catre REC, nu sunt legate corespunzator, alimentate sau programate !

CristianTM.
  • marcone1

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2002 1.8 l 122 hp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
este op-com original nu china clone, ms la geamuri se poate sa nu recul aiba functia de geamuri spate, sau vrun releu lipsa, ms si scuze de deranj tarziu asa
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
marcone1 a scris:este op-com original nu china clone, ms la geamuri se poate sa nu recul aiba functia de geamuri spate, sau vrun releu lipsa, ms si scuze de deranj tarziu asa

Rectific: NU MERGE CU NICIUN OP-COM doar TECH2 sau MDI.

CristianTM.
  • serbans

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Maneta tempomat pt Astra H mai ai/aduci? un pret?

Ms anticipat
  • Razvanrdr

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu o mica problema...din pacate masina mea a devenit prada preferata a hotilor..iar acum m-au lasat fara toata consola centrala. Detin un Corsa Limited Edition 2009. Ma poti ajuta cu niste preturi si o oferta?
Multumesc anticipat.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Razvanrdr a scris:Salut, am si eu o mica problema...din pacate masina mea a devenit prada preferata a hotilor..iar acum m-au lasat fara toata consola centrala. Detin un Corsa Limited Edition 2009. Ma poti ajuta cu niste preturi si o oferta?
Multumesc anticipat.

Nu ma ocup cu dezmembrari, in afara de CD30 simplu pe gri deschis sau gri inchis (posibil si mp3) nu am nimic pt. Corsa-C.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
serbans a scris:Salut,

Maneta tempomat pt Astra H mai ai/aduci? un pret?

Ms anticipat

Momentan nu mai aduc manete de Astra-H / Zafira-B. Manetele erau NOI, Furnizorul nu le mai fabrica din acest an, deci posibil daca mai apare ceva din ultimele stocuri sa fie la alt pret.

CristianTM.
  • maverik_ro

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Olt
  • Masina: Omega 1998 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2007

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:CN a trecut prin mana mea si e cu alarma, conform EPC ar trebui sa fie la fel si EA, AT, E J .
Pentru o functionare corecta ai nevoie de Tech2 (nu merge cu op-com) si o programare corespunzatoare: Cod de securitate + Program Variant Configuration
Geamurile spate sunt comandate de catre REC, nu sunt legate corespunzator, alimentate sau programate !

CristianTM.


merge si cu opcom programarea corespunzatoare .... la fel cum ai spus si tu ... OPCOM+ cod securitate + program variant ...
cine nu crede il astept in slatina si activam si dezactivam ce vrea omul .... Angi Olteanu STIE ...
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Razvanrdr a scris:Salut, am si eu o mica problema...din pacate masina mea a devenit prada preferata a hotilor..iar acum m-au lasat fara toata consola centrala. Detin un Corsa Limited Edition 2009. Ma poti ajuta cu niste preturi si o oferta?
Multumesc anticipat.
Cumparati o alarma!!!! Shocked
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare piesa rara TWIN AUDIO pentru Astra-H. Pret = 300 lei
Modulul se adreseaza pasagerilor din spate care vor sa asculte ALCEVA decat cei din fata pe casti !
ATENTIE, nu toate headunit-urile suporta Twin Audio, asa ca intai ar trebui sa verificati asta (in special CD70 navi / DVD90 navi mai vehi - fabricate in 2004/2005).
Modulul are mufa si o parte din cabluri care vin legate la mufa FAKRA a headunit-ului apoi activat cu op-com, Tech2 sau MDI.
In pret este inclusa si masca cea cu telefon (cradle).

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • Catalin Dancuta

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salut Cristian,
Pentru Vectra C nu ai?
Eu am un CD70Navi montat de tine, productie 2007 cu aux in si UHP....cred ca merge un Twin pe acesta, nu?
Ms
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Catalin Dancuta a scris:Salut Cristian,
Pentru Vectra C nu ai?
Eu am un CD70Navi montat de tine, productie 2007 cu aux in si UHP....cred ca merge un Twin pe acesta, nu?
Ms

Pentru Vectra-C nu am, costurile sunt mai mari, vreo 65-70 euro costa doar modulul + ceva euroi si rama ..sh sau noua ! Sare de 100 euro ...

CristianTM.
  • Catalin Dancuta

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ok,
am inteles, dar daca totusi iti va pica in mana asa ceva, anunta-ma, poate, poate.
o zi faina
  • rosuhome

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Ialomita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Sal. Am montat pe astra h 2005 cd.30 bid si as dori sa schimb cu ecran color cu navi, ce tre sa cumpar si la ce pret
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
rosuhome a scris:Sal. Am montat pe astra h 2005 cd.30 bid si as dori sa schimb cu ecran color cu navi, ce tre sa cumpar si la ce pret

Pe gri inchis --> CD70 navi cu aux in = 150 euro, cablu RGB necesar doar pentru ecran color = 50 euro, am un ecran color cu mici zgaraieturi vizibile, vezi mai sus 250 euro dar in secunda aceasta sunt cu cineva in tratative sa il cumpere, altul impecabil voi primi saptamana viitoare = 300 euro (ambele CID OPC cu afisare pe trei linii).

CristianTM.

  • k3nt

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Tigra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Buna cristianTM, de curand am luat o astra H 1.7cdti cu GID(modelul monocrom cu BC1 si BC2 cred ca asa se numeste) si am urmatoarea problema, nu imi afisaza corect range, de cele mai multe ori apare 0,acul din bord arata bine.Ar putea fi o problema din GID,posibil sa fi fost inlocuit si activat ceva prost?Pe tester nu am erroare.
LE: daca mai primesti cumva maneta tempomat sunt si eu interesat.
  • Sailas

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Incearca sa scoti borna de la baterie ptr 5 min ... si vezi daca isi revine. Daca nu trebuie reprogramat si rescris sau scris corect code index-ul.
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR