Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
bz17dth a scris:Salut Cristian,pe un cd 70 navi se poate pune loarer de dvd 90 navi?
Daca eu am pe masina cd 70 navi cu cid si pun instalatia asta de 50 euro:
O sa pot folosi un telefon cu bluetooth pentru convorbiri telefonice?

Daca ai cd70 navi NU POTI pune loader de DVD90 navi, tot modulul de navi pt dvd90 (mecanism DVD) fiind diferit de modulul de navi a lui cd70 navi (mecanism CD).
Daca iei instalatia de 50 euro NU POTI vorbi la telefon DACA nu iei si modulul UHP, daca il ai trebuie doar sa il schimbi (din cel fara BT cu cel care suporta BT).

CristianTM.


Ultima modificare facuta de CristianTM la Lun 28 Mar, 2011 7:53 pm
  • bz17dth

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
bz17dth a scris:Salut Cristian,pe un cd 70 navi se poate pune loarer de dvd 90 navi?
Daca eu am pe masina cd 70 navi cu cid si pun instalatia asta de 50 euro:
O sa pot folosi un telefon cu bluetooth pentru convorbiri telefonice?

Daca ai cd70 navi NU POTI pune loader de DVD90 navi, tot modulul de navi pt dvd90 (mecanism DVD) fiind diferit de modulul lui cd70 navi (mecanism CD).
Daca iei instalatia de 50 euro NU POTI vorbi la telefon DACA nu iei si modulul UHP, daca il ai trebuie doar sa il schimbi (din cel fara BT cu cel care suporta BT).

CristianTM.
Si cum aflu daca am modul uhp?
  • euromad

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2008 1.7 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2010

  • Mesaj Privat
SALUT

CRISTIAN CID-UL ARE SI INTRARE VIDEO? CEL NOU
SE POATE SCHIBA IN LIMBA ROMANA , LIMBA PE CARE DEJA O ARE MASINA

un cd cu europa si romania mai recent ai

MERSI

MADALIN TR
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
euromad a scris:SALUT

CRISTIAN CID-UL ARE SI INTRARE VIDEO? CEL NOU
NICI UN CID NU are intrare video, dupa cum spuneam trebuie sa ii instalezi o interfata video, ia legatura cu userul M.Nyck, vezi aici -- > https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=68953
SE POATE SCHIBA IN LIMBA ROMANA , LIMBA PE CARE DEJA O ARE MASINA
Nu exista cd70 navi sau display in limba romana, daca ai asa ceva VREM sa vedem si noi MINUNEA !

un cd cu europa si romania mai recent ai
vezi pe forum aici -- > https://www.clubopel.com/vie...sc&start=1560

MERSI

MADALIN TR


CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
bz17dth a scris:Si cum aflu daca am modul uhp?


Am aratat aici meniurile modulului UHP -- > https://www.clubopel.com/vie...p?p=849158#849158
DACA exista modulul UHP imi apare icoana de telefon pe ecran (semnul de receptor), DACA am telefon analogic NU imi apare nici o icoana, doar mesajul "External in" cand suna telefonul (totul analogic, doar aud sunetul in boxe).
Acest modul NU ESTE o optiune de activare/dezactivare ! Este pur si simplu un modul instalat/ prezent fizic (hardware) in masina (ca si modulul de CLIMA, ca si dispaly-ul masinii, ca si modulul de inchidere centralizata, ... etc.)

CristianTM
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)
  • bz17dth

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
bz17dth a scris:Si cum aflu daca am modul uhp?


Am aratat aici meniurile modulului UHP -- > https://www.clubopel.com/vie...p?p=849158#849158
DACA exista modulul UHP imi apare icoana de telefon pe ecran (semnul de receptor), DACA am telefon analogic NU imi apare nici o icoana, doar mesajul "External in" cand suna telefonul (totul analogic, doar aud sunetul in boxe).
Acest modul NU ESTE o optiune de activare/dezactivare ! Este pur si simplu un modul instalat/ prezent fizic (hardware) in masina (ca si modulul de CLIMA, ca si dispaly-ul masinii, ca si modulul de inchidere centralizata, ... etc.)

CristianTM
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)
Acum am inteles.Un pret pe pm pentru modul UHP si cablaj.Multumesc
  • Shady9023

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut Cristian, ma intereseaza un BID de Astra h, daca ai. Problema e ca nu stiu ce senzor am la rezervor, parca am citit pe prima pagina ca , cu cateva date de le masina poti sa afli tu.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Shady9023 a scris:Salut Cristian, ma intereseaza un BID de Astra h, daca ai. Problema e ca nu stiu ce senzor am la rezervor, parca am citit pe prima pagina ca , cu cateva date de le masina poti sa afli tu.

Nu am momentan nici un BID de Astra-H, doar GID si GID-ul e pentru Astra-H, Zafira-B > 2006, senzor de rezervor tip B, pret 140 euro.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Preturi noi:
1. Display GID = Graphic Info Display (ecran monocrom grafic, suporta computer de bord, check control, navi, ...) - compatibil cu toate EHU pentru Astra-H / Zafira-B (dupa 2006, suporta senzor rezervor tip B), pret 100 euro.

2. Display GID = Graphic Info Display (ecran monocrom grafic, suporta computer de bord, check control, navi, ...) - compatibil cu toate EHU pentru Vectra-C / Signum (dupa 2005, full CAN BUS), pret 100 euro.

Toate sunt perfect functionale, resetate cu Tech2, necesita programare pe masina, de asemenea si rama (pentru Astra-H/ Zafira-B)!

CristianTM
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Vand modul TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) - Sistem de monitorizare presiune pneuri. Compatibil cu Vectra-c / Signum dupa 2004 (sistem full CAN-BUS). Presiunea va aparea pe ecran pentru fiecare roata pe GID sau CID. De asemenea avertizare de presiune prea scazuta sau prea ridicata. Pe langa modulul TPMS este necesar instalarea celor 4 receptori (in preajma rotilor) precum si instalarea in anvelopa a senzorilor. Necesita programare si configurare cu Tech2. Pentru cine doreste am si doar doi senzori pentru anvelopa (25 euro). Pret modul TPMS + mufa + 4 receptori = 150 euro.


CristianTM
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca ti-ai extins activitatea. Se simtea un vid in ceea ce priveste device-urile. Acum voi trece la ce ma intereseaza. Vectra C facelift 2007 fara senzori de presiune, nu are montat din fabrica acest modul TPMS, astfel incat sa am nevoie doar de senzori la roti si programare cu Tech 2?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
octamar2002 a scris:Ma bucur ca ti-ai extins activitatea. Se simtea un vid in ceea ce priveste device-urile. Acum voi trece la ce ma intereseaza. Vectra C facelift 2007 fara senzori de presiune, nu are montat din fabrica acest modul TPMS, astfel incat sa am nevoie doar de senzori la roti si programare cu Tech 2?

Teoretic FOARTE simplu de montat. Modulului ii trebuie alimentare (V+ si GND), un fir de date LS-CAN si 4 receptori care se pun in apropierea rotilor (pe masca) (2 fire / fiecare). Pui modulul TPMS oriunde vrei in masina (original in spate), de la el trebuie sa ajungi la cei doi receptori fata + cei doi receptori spate. Binenteles la sfarsit programare Tech2. Te pot ajuta cu scheme si indicatii ba chiar si cu programarea daca vii la TM. O sa ai nevoie si de senzorii din anvelope (emitatorii) !

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
octamar2002 a scris:Ma bucur ca ti-ai extins activitatea. Se simtea un vid in ceea ce priveste device-urile. Acum voi trece la ce ma intereseaza. Vectra C facelift 2007 fara senzori de presiune, nu are montat din fabrica acest modul TPMS, astfel incat sa am nevoie doar de senzori la roti si programare cu Tech 2?

Trebuie sa te hotaresti repede pentru ca daca nu sunt doritori pleaca la licitatie pe un site international. Este un kit destul de rar si foarte cautat (foarte putin masini il au din fabrica).

CristianTM.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut Cristi , am Vectra C 2006 cu bid cd30mp3 , cat m-ar costa un sistem CID CU navi 70 sa zicem ? , uite si o poza ca stii exact ce am eu pe masina
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Bryan99 a scris:Salut Cristi , am Vectra C 2006 cu bid cd30mp3 , cat m-ar costa un sistem CID CU navi 70 sa zicem ? , uite si o poza ca stii exact ce am eu pe masina

Cd70 navi FARA aux in = 200euro, ecran CID compatibil OPC = 280euro, rama pentru CID = 50 euro, cablu RGB = 80 euro, antena GPS = 20 euro
Pret pachet = 600euro, daca vrei cu AUX IN = 650 euro

CristianTM.
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Include si instalare si activare ? , multumesc
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Bryan99 a scris:Include si instalare si activare ? , multumesc

Nu include instalare, eu sunt la TM, tu la Buc, nu stiu ce inseamna activare ?!? cd70 navi + CID fiind la pachet vor fi programate dupa setarile masinii tale si pe care le discutam in prealabil, pentru montare poti sa o faci chiar tu pe gratis sau la cineva , ecranul se scoate cel vechi se pune cel nou + schimbare rama, audio cel vechi se scoate, se pune cel nou, mai ramane doar antena GPS sa ii gasesti loc pe sub bord si sa o conectezi la navi.

CristianTM.
PS. Oricum in secunda asta nu am cd70 navi, il caut si aduc doar la comanda, sau pentru o comanda ferma !
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Ok , multumesc mult Cristian , cand sunt hotarat te sun si stabilim , multumesc mult inca o data
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
octamar2002 a scris:Ma bucur ca ti-ai extins activitatea. Se simtea un vid in ceea ce priveste device-urile. Acum voi trece la ce ma intereseaza. Vectra C facelift 2007 fara senzori de presiune, nu are montat din fabrica acest modul TPMS, astfel incat sa am nevoie doar de senzori la roti si programare cu Tech 2?

Trebuie sa te hotaresti repede pentru ca daca nu sunt doritori pleaca la licitatie pe un site international. Este un kit destul de rar si foarte cautat (foarte putin masini il au din fabrica).

CristianTM.

Sunt doritor dar luna aceasta achizitionez altceva de la tine Smile
Doar in luna mai pot sa achizitionez TPMS
Nu sta dupa mine daca ai clienti. Incet incet le vine randul la toate upgrade-urile
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare rama pentru CID de Vectra-C / Signum facelift (colturi rotunjite), pret = 50 euro
CID varianta OPC pentru Vectra-C / Signum, fabricatie 2007, impecabil, pret = 300 euro (compatibil doar cu: CDC40Opera, CD70 navi, DVD90 navi)
Numai impreuna = 340 euro

CristianTM
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR